Hamilton astus Williamsi kaitseks välja: õiguste eest seismine on palju tähtsam kui ühe mängu võit

Lewis Hamilton. FOTO: Tim Goode/PA Wire/PA Images

Valitsev Vormel 1 sarja maailmameister Lewis Hamilton otsustas võtta sõna seoses USA lahtiste tennisemeistrivõistluste finaalis lahvatanud skandaaliga Serena Williamsi ja mängu kohtuniku vahel.

Kuigi Williams süüdistas kohtunikku karmide sõnadega ning ametlik otsus on see, et Williamsile määratud karistus oli õiglane, siis otsustas Hamilton siiski olukorrale oma hinnangu anda. Vormelipiloot andis teada, et tema arust on Williams alati võitja.

«Sa oled igavesti tšempion. See päev saadeti sulle põhjusega, et saaksid näidata maailmale oma eesmärke. See, mille eest sa seisad, on palju tähtsam, kui ükskõik milline mängu võit. Sa oled maailmale inspiratsiooniks ja sa inspireerid ka mind,» kirjutas Hamilton oma Twitteris.

Samas õnnitles Hamilton lõpus ka mängu võitnud jaapanlannat: «Õnnitlen Naomi Osakat võidu puhul. Tore on näha, kuidas erinevad kultuurid segunevad ja inimesed lõhuvad eraldavaid piire.»

Williams kaotas finaalmängus Osakale 2:6, 4:6. Williamsile oleks olnud antud Suure Slämmi turniirivõit tema karjääris järjekorras 24 tiitel.

Tagasi üles
Back