Dopingukontrollid ajasid Usain Bolti närvi

Usain Bolt

FOTO: PETER PARKS / AFP

Kaheksakordne olümpiavõitja Usain Bolt võib küll Central Coast Marinersiga treenida, kuid ametlikult pole ta veel jalgpallurgi. Siiski ajavad dopingukütid teda juba taga ning maailma kiireima mehe ajas see maruvihaseks.

Bolt postitas oma Instagrami kontole video, kus näitas endale saadetud dopingutestikorraldust. Test oli tellitud Austraalia jalgpalliliidu poolt. 

«Kuidas ma lähen niimoodi dopinguproovi andma? Ma pole veel professionaalne jalgpallurgi! Tõsiselt. Küsisin seepeale: «Kui ma pole isegi veel klubiga lepingut sõlminud, siis miks pean ma dopinguproovi andma?» Mulle vastati, et ma olen tippsportlane ning mind peab testima! Okei siis...»

Kuvatõmmis Usain Boltile antud korraldusest

FOTO: Instagram / Usain Bolt

Kuigi Bolt võib sõrgu vastu ajada, on Austraalia antidopingukomisjonil ASADA-l tõesti õigus. Bolt on jätkuvalt tippsportlane ning testimisest ei pääse.

Austraalia kõrgliigaklubis Central Coast Mariners testiperioodil viibiv jamaikalane säras 4:0 võidumängus madalamas liigas palliva Macarthur South West Unitedi üle kahe väravaga. Kas kaheksakordne olümpiavõitja teenib klubis profilepingu, selgub hiljemalt jaanuaris.

Tagasi üles