Tänak on tiitliheitlusest maha kantud, aga ootab oma võimalust

Austraalia ralli filmiposter - peaosades Ott Tänak, Sebastien Ogier ja Thierry Neuville FOTO: Wrc

FOTO: WRC

Kolm meest ja üks MM-tiitel. WRC-sarja juhid reklaamivad ööl vastu reedet algavat Austraalia rallit kui kolme kange vastasseisu. Tegelikult keskenduvad Sebastien Ogier ja Thierry Neuville ainult teineteisele ning ka Ott Tänak nendib, et tema võimalused tiitlivõitlusesse sekkuda ei sõltu ainult temast.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Viimati nägime nõnda tihedat MM-tiitli heitlust seitse aastat tagasi, kui Sebastien Loebi ja Mikko Hirvoneni lahutas enne viimast, Walesi etappi kaheksa punkti. Mõlemad mehed katkestasid ning kuld, toona juba seitsmes järjestikune, rändas Loebi kaela. Duo taga lõpetas kolmandana Ogier. Nüüd on 34-aastane prantslane võitnud järjest viis MM-tiitlit, ent ometi leiab ta, et kui Austraalias tuleks kuues, oleks see talle kõige väärtuslikum.

«Olen rohkem elevil kui kunagi varem, sest esimest korda selgub tiitel alles viimasel võistlusel. Seda ägedam on, et alles kolm kuud tagasi olin liidrist 23 punkti kaugusel ning mu võimalused polnud just eriti suured,» sõnas ta. Ogier’ ja Neuville’i vahe on kolm punkti ja seis pinev, ent belglase jaoks võib asi veel põnevamaks minna.

Tagasi üles