Eesti võrkpallikoondis jäi siiski ülinapilt olümpia valikturniiri ukse taha
Pevkur: äkki Kamerun või Puerto Rico loobub

Eesti võrkpallikoondis.

FOTO: Ondra Driml

Järgmise aasta augustis selgitavad 24 maailma tugevamat võrkpalliriiki esimesed Tokyo olümpiale pääsevad meeskonnad. Kuigi täna sai Poola võrkpallimeedia põhjal esimese hooga hõisata, et Eesti on esimest korda olümpia valikturniirile pääsenud, siis täpsustatud reaalsus on valusam: värske maailma edetabeli järgi jääb Eesti siiski esimesena sellest võistlusest eemale.

Eesti asub täna värskendatud maailma edetabelis 26. kohal. Kvalifikatsiooniturniirile oodatakse maailma 24 paremat koondist. Et korraldajad Jaapanist, kes paiknevad Eestist edetabelis kõrgemal, on OM-koha juba taganud, jäigi Eesti koondis esimesena valikturniiri joone alla.

Reaalsus on seda valusam, et Gheorghe Cretu juhendatavat meeskonda lahutab Puerto Ricost ja Lõuna-Koreast edetabelis vaid üks punkt.

Olukord ei ole veel aga päris lõplikult lootusetu. Nimelt pole kindel, kas kõik 24 koondist soovivad OM-pileti nimel võitlusesse asuda. Kui keegi peaks loobuma, kerkib tõotatud maale just Eesti.

«Maailma edetabel on lõplik, küll aga püsib veel väike võimalus, et ehk keegi loobub. Eelkõige võivad need olla ilmselt Kamerun või Puerto Rico. Pigem seda ei juhtu, aga loota võib. Teiste koondiste kaasategemises olen üsna kindel,» sõnas maailma alaliidu kongressil viibiv Eesti võrkpalliliidu president Hanno Pevkur, kes lubas võimaluse tekkel kõnealuste riikide esindajatelt nende plaanide kohta aru pärida.

«Aga kindlasti ei saa seda uudist võtta eelkõige negatiivsetes toonides,» lisas Pevkur. «Jah, oleme OM-valikturniirilt napilt välja jäämas, aga et asume maailma edetabelis läbi aegade kõrgeimal kohal, üldse esimest korda 30 hulgas ja poole jalaga juba rongil, näitab ka midagi.»

Tagasi üles