Alusalu sõitis MK-etapil esikümnesse

Viljar Voog
Saskia Alusalu.
Saskia Alusalu. Foto: Raha24

Kiiruisutaja Saskia Alusalu käis Jaapanis Tomakomais toimuval MK-etapil täna jääl kahel korral – 1500 meetri distantsil sai ta B-divisjonis 14. koha ja ühisstardiga sõidus 10. koha

Alusalu aeg 1500 meetri läbimisel oli 2.08,248, mis tõi mainitud 14. koha ja seitse punkti ka MK-sarja üldarvestusse. Talve avaetapilt oli tal kirjas kaks punkti ehk kokku 9, mis annab distantsi arvestuses 43 naise konkurentsis 39. koha. Tänase sõidu võitnud Jelena Sohrjakovale kaotas Alusalu 4,16 sekundit.

Paremini käis eestlanna käsi meelisalal ehk ühisstardiga sõidus, kus ta teenis vahefinišites kaks punkti, millest piisas 10. kohaks ja 62 MK-punktiks. Poodiumist jäi lahutama kolm ja pool sekundit. Sarja üldarvestuses on ta ühisstartides teeninud 118 silma ja on 12.

Marten Liiv oli täna 500 meetri distantsi B-grupis 18. ja on distantsi paremustabelis 50 sportlase seas 33. kohal.