Eesti hokile pakuti ambitsioonikat plaani

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
HC Vikingi ja Tartu Kalev-Välgu kohtumine eelmisel hooajal. 
HC Vikingi ja Tartu Kalev-Välgu kohtumine eelmisel hooajal. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Jaanuaris kogunesid Balti riikide, Ukraina, Poola ja Valgevene jäähokiliidud, et arutada võimaliku ühisliiga loomise plaani. Eesti jaoks osutus plaan liiga ambitsioonikaks.

«Eesti ja ka Leedu seisukoht oli, et meie hokiturg pole selliseks arenguks veel valmis,» ütles Eesti Jäähokiliidu president Rauno Parras.

Jäähokiliitude esindajate kogunemine toimus Minskis traditsioonilise jõuluturniiri ajal. Tegu oli esmakohtumisega ning pigem kuulati maad.

«Me ei ole hoki tasemelt ega rahaliselt selliseks asjaks valmis,» viitas Parras pikkadele reisidele. «Valgevenes on kaks tugevat hokiliigat ja eks nad otsivad võimalusi turu suurendamiseks. Kui kõikidel asjaosalistel oleks tingimused sellises liigas kaasa lüüa olemas, võiks sellel plaanil tõsi taga olla. Iseenesest mõte on tore ja perspektiivis võime sinnapoole liikuda, aga me ei saa öelda, et kolme aasta pärast oleks Eesti selliseks liigaks valmis. Peame olema realistid ning andma endale aru, kus maal me tegelikult oleme.»

See tähendab, et Eesti alaliit jätkab tööd Balti liiga loomise nimel. Novembris hõigati koos Läti ja Leeduga selline idee välja ning töö liiga loomise nimel käib. Ilmavalgust peaks Balti liiga nägema juba järgmisel aastal.

Märksõnad

Tagasi üles