Eesti meistrivõistlustel joosti rekordkiireid aegu (1)

Anna Maria Millend.
Anna Maria Millend. Foto: Marko Mumm / EKJL

Ligi 600 noort kergejõustiklast võitles nädalavahetusel Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti U14 ja U16 vanuseklasside Eesti meistritiitlite nimel.

Püstitati kaks U16 vanuseklassi Eesti rekordit ning mitmed noored sportlased tulid meistriks mitmel alal. Anna Maria Millend (Audentese SK, treener Sven Andresoo) jooksis neidude U16 vanuses 60 m tõkkeid selle vanuse kõigi aegade kiireima tulemusega 8,61. Millend oli kiireim ka 60 m jooksus, teise kulla tõi aeg 7,77. Lisaks kuulus Millend Audentese neidude 4x200 m jooksu võiduka teateneliku koosseisu, kellega võideti kuld samuti Eesti rekordi väärilise ajaga 1.45,34. Veel kuulusid nelikusse Emma Triin Seer, Elisabeth Pihela ja Liisa-Maria Lusti.

Liisa-Maria Lusti (Audentese SK, treener Heiko Väät) krooniti lisaks teatekullale meistriks nii neidude U16 200 m jooksus (aeg 25,65) kui kaugushüppes tulemusega 5.85. Elisabeth Pihela (Audentese SK, treener Heiko Väät) teenis lisaks U16 teatekullale esikoha neidude kõrgushüppes 1.75ga.

Neidude U16 klassis võitis kaks kuldmedalit ka Carmen Rääk (SK Maret-Sport, treener Anneli Taul), olles parim nii 800 m jooksus (ajaga 2.21,16) kui 400 m distantsil (ajaga 1.00,72).

Kolm meistrikulda riputati kaela Karl-Markus Purasonile (TÜ/ASK, treener Marika Manglus), kes võitis noormeeste U16 vanuses 400 m jooksu ajaga 54,52, 200 m jooksu ajaga 24,49 ning 60 m jooksu tulemusega 7,47.

Poiste U14 arvestuses teenis kaks esikohta Andreas Trumm (TÜ/ASK, treenerid Madis Paju ja Alis Laan), kes võitis teivashüppes kulla 3.51ga ja kaugushüppe tulemusega 5.03. Stanislav Agaptšev (KJK Kalev-Sillamäe, treener Svetlana Košeleva) võitis meistrikullad poiste U14 arvestuse 1500 m jooksus (aeg 4.53,91) ning 800 m distantsil ajaga 2.22,70.

Anna Gordijenko (Tallinna SS Kalev, treener Ljubov Krongauz) triumfeeris tüdrukute U14 vanuseklassi 200 m jooksus ajaga 27,86 ning 60 m jooksus ajaga 8,21.

Kolm kulda teenis ka Herman Seire (SK Elite-Sport, treener Mairo Tänav(Tänak)), kes võitis kuldmedali U14 vanuseklassi 200 m jooksus ajaga 27,08 ning 60 m jooksus tulemusega 8,03. SK Elite-Sport nelikuga võideti kuld ka 4x200 m teatejooksus ajaga 1.50,40, lisaks kuulusid nelikusse Karl-Kristjan Pohlak, Holger Himuškin ja Birk Parvelt.

Tüdrukute U14 arvestuses tuli kahel korral meistriks Nadiin Frolov (SK Elite Sport, treener Kädy Tänav(Tänak)), kes võitis 60 m tõkkejooksu 9,54ga ning kuulus ka Elite Sport teatenelikusse, kes triumfeeris 4x200 m teatejooksus ajaga 1.55,49. Neliku ülejäänud liikmed olid Livia Filipozzi, Emma Priisaar ja Andra Lepasson. Filipozzi (treener Kädy Tänav(Tänak)) teenis teise kuldmedali 400 m jooksus, kus sai ajaks 1.02,05.