Norra suusatäht peab kohtu ette astuma

Johannes Høsflot Klæbo

FOTO: FREDRIK VARFJELL / imago/Bildbyran

Enne jõule liiklusõnnetuse põhjustanud Norra suusatäht Johannes Høsflot Klæbo (22) peab kohtu ette astuma. Juhtumit asutakse lahendama Trøndelagi ringkonnakohtus.

Norra politsei kinnitas 12. detsembril, et Klæbo juhitud Toyota RAV4 sõitis tagant sisse eesliikunud autole, mis oli vöötraja ees jalakäija üle tee laskmiseks peatunud. Seisma jäänud auto tabas saadud löögi tõttu teed ületanud 12-aastast tüdrukut, kuid laps ei saanud viga, samuti ei juhtunud midagi eesmise auto naisjuhiga.

Politsei võttis siiski Klæbo juhiloa lõplike asjaolude selgumiseni hoiule, nagu Norra seadused sellisel puhul ette näevad. Nüüd aga otsustati juhtumi lahend leida ringkonnakohtus.

«Oleme otsustanud, millise karistusettepaneku kohtus teeme. Usume, et juhtum oli nii tõsine, et seda ei saa pelgalt rahatrahviga lahendada,» rääkis advokaat Jannicke Evjen Olsen Adressavisenile.

Suusataja on oma saatusega leppinud. «Oleme protsessiga leppinud ning rohkem meil kommentaare pole,» ütles Klæbo isa Haakon Klæbo VG-le.

Millal suusataja kohtusse ilmuma peab, on veel ebaselge. Sellel nädalavahetusel võistleb kolmekordne olümpiavõitja Lahti MK-etapil.

Tagasi üles