Kergejõustiku sisemeistrivõistlustel hoolitsesid parimate tulemuste eest käijad, hüppajad ja sprinterid

Tänavuste Eesti sisemeistrivõistluste mitmekülgseim sportlane oli Hans-Christian Hausenberg, kes osales kokku neljal alal ning teenis jukerdava tervise kiuste kaks kulda ja ühe pronksi.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Eesti rekord käimises! Karl Lumi kaotas oma õpilasele, kuid teenis ometi kulla. Tema ja Grete Udras võivad EM-ile pääseda. Hausenberg, Allase, Tšernov, Suumann ja Alver tegid kuldse duubli. Tõkkerütmi testinud Õiglane teenis pronksi.   

Eile ja täna Tallinna Lasnamäe kergejõustikuhallis peetud Eesti kergejõustiku sisemeistrivõistlustel sündis ainus Eesti rekord käimises. Vaid 16-aastane Jekaterina Mirotvortseva läbis 3000m distantsi kaheksa sekundit kiiremini enda nimel olnud varasemast Eesti rekordist. Uued rekordnumbrid 13.49,43 tõstsid neiu maailma hooaja edetabelis 30. kohale.

Tõsisemad duellid peeti täna maha meeste kõrgushüppes ning 60m tõkkejookus. Kõrgushüppes tekkis korralik vastasseis Karl Lumi ning tema õpilase Kristjan Tafenau vahel. Üllatuslikult väljus sellest võitjana Tafenau, kes püstitas 2.16-ga uue isikliku rekordi, jättes oma treeneri kolme sentimeetri kaugusele. Tõsi, ka Lumi sai kaela kuldmedali, kuid seda treenerite arvestuses. Samas võib sarnaselt Grete Udrasele tedagi oodata sise EM-ile pääs, sest Eesti talvistel klubide karika MV-l hüpatud 2.20 annab Lumile Euroopa hooaja edetabelis hetkel kõrge koha. Alaliidu saavutusspordi juht Kristel Berendseni sõnul taotletakse mõlemale sportlasele kindlasti wildcardi.

Sageli valutavast reiest kinni haaranud Hausenberg korraldas endale kahe päeva jooksul korraliku mitmevõistluse võites lisaks eilsele teivashüppe pronksile ning nii 60m jooksule kulla ka 60m tõkkejooksus (8,08). Lisaks proovis ta ka kaugushüpet, kuid tulemust kirja ei saanud. Kuldse duubliga said hakkama veel Liina Tšernov 1500 ja 3000m (ajad 4.26,16 ja 9.38,23 - uus isiklik rekord ja Eesti kõigi aegade 6. tulemus), Olavi Allase 1500m ja 3000m (ajad 4.00,44 ja 8.29,59), Diana Suumann 60m ja 60m tõkkejooksus (ajad: 7,50 ja 8,38) ning Tähti Alver kaugus- ja kolmikhüppes (tulemused: 6.17 ja 13.61).

Sise EM-i eel tõkkerütmi testinud Janek Õiglane teenis 8,16-ga tubli kolmanda koha, jäädes isiklikule rekordile alla vaid ühe sajandikuga. Meeste 200m võitis Henri Sai 21,87-ga.

Tagasi üles