Video: ralliguru ennustab Tänakule täielikku ülemvõimu
«Tänak ja Toyota on sel aastal liiga tugevad»

Ott Tänak (paremal) ja Martin Järveoja Rootsi ralli poodiumil võidukarikatega.

FOTO: Micke Fransson/TT / TT NEWS AGENCY

Ralliajakirjanik Colin Clark teatas oma saates «Thoughts from the Kitchen Table», et autoralli MM-sarja teise etapi, Rootsi talveralli, võitnud ning karjääri jooksul esimest korda üldarvestuses liidrikohale tõusnud Ott Tänak (Toyota Gazoo Racing WRT).

«Ma arvan, et ta on praegu omaette klassist. Siin on kombinatsioon mitmetest üksikosadest – Tänak on oma võimete tipul ning Toyota Yaris kõikidest masinatest parim. Tal on sõiduoskused ning auto töökindlusega tundub samuti korras olevat. Tänak oskab kõike seda enda kasuks väga hästi ära kasutada. Tema sõit oli Rootsis intelligentne. Ta teadis, et reedel tuleb veidi rohkem suruda, laupäeval oma head positsiooni hoida ning pühapäeval ta juba lihtsalt kruiisis võidu suunas. Võidu saavutamine tundus tema jaoks kõige lihtsam asi üldse. Ma ei kahtle selles, et tegelikult see polnud lihtne, aga see jättis sellise mulje, kuna ta on praegu lihtsalt niivõrd hea! Ta on sõitja, keda kõik teised praegu kardavad,» ütles Clark.

«Ma ennustan, et käimasolev aasta kuulub Tänakule. Ma vihkan Sebastien Ogier’ vastu panustamist, kuna ta on tõeline meister, aga ma arvan, et Tänak ja Toyota on sel aastal liiga tugevad. Ja siinkohal ma ei pea neid ainult tugevaks, vaid ma usun, et nad hakkavad domineerima. Mida rohkem rallisid Tänak võidab, seda paremaks ta saab ning seda suurem aura teda ümbritseb. Teised muutuvad meeleheitlikumaks, hakkavad tegema kiiruskatsetel riskantsemaid valikuid, et tema kiirusega toime tulla,» esines Clark tugeva avaldusega.

«Tänak võidab veel kiiruskatseid ja rallisid, palju rallisid! Ma ennustan, et sel aastal koguneb neid tal viis või kuus. Tiitli saatus otsustakse ilmeselt ära kõvasti enne Asutraaliat, võibolla isegi Hispaanias või Suurbritannias, sest ta lihtsalt on nii hea!» lisas Clark.

 

Autoralli MM-sarja kolmas etapp Mehhiko ralli on kavas 7.–10. märtsini.

MM-sarja üldseis sõitjate arvestuses:

  1. Ott Tänak (Toyota Gazoo Racing WRT) 47 punkti
  2. Thierry Neuville (Hyundai Shell Mobis WRT) 40
  3. Sébastien Ogier (Citroën Total WRT) 31
  4. Kris Meeke (Toyota Gazoo Racing WRT) 21
  5. Esapekka Lappi (Citroën Total WRT) 19
  6. Sébastien Loeb (Hyundai Shell Mobis WRT) 18

MM-sarja üldseis tiimide arvestuses:

  1. Toyota 58 punkti
  2. Hyundai 57
  3. Citroën 47
  4. M-Sport 30
Tagasi üles