Noor laskesuusataja juunioride Euroopa meistrivõistluste sprindidistantsil 9.
Video Siimeri võistlusjärgsete kommentaaridega

Kristo Siimer.

FOTO: Hendrik Osula / Estonian Biathlon Team

Norras Sjusjöenis jätkuvatel juunioride lahtistel Euroopa meistrivõistlustel näitas Kristo Siimer täna meesjuunioride 10 kilomeetri sprindis head minekut.

Mõlemas lasketiirus kindlat kätt näidanud Siimer saavutas kokkuvõttes tubli 9. koha, kaotust võitjale +54,8 sekundit. 19-aastase eestlase jaoks oli tegemist karjääri esimese võistlusega, kus kõigis tiirudes null kirja saadud. «Väga õnnelik olen, ma olen seda nulli nii kaua oodanud,» lausus Siimer pärast võistlust. «Kui viimast lasku lasin, siis mõtlesin, et «Pean maha saama!» ja õnneks saingi,» lisas ta. «Väga rahul olen! Kaotasin ka sõidus alla minuti, mis on minu kohta ka päris hea,» analüüsis noormees rajal toimunut. Homsesse jälitussõitu pääses ka 36. positsioonil lõpetanud Robert Heldna (+2.06,5; 0+2), Marten Aolaid täna 72. (+3.26,0; 2+1) kirjutab Eesti laskesuusatamise föderatsioon oma kodulehel.

Meesjuunioride sprindis krooniti Euroopa meistriks lasketiirus puhta töö teinud ning suusarajal head kiirust näidanud norrakas Sivert Guttorm Bakken (24.48,1; 0+0). Hõbemedali sai kaela individuaaldistantsil Euroopa meistriks kroonitud sakslane Tim Grotian, kes oli tiirudes eksimatu, kuid kaotas finišis liidrile +7,5 sekundiga. Pronksi sai täna Itaalia koondise esindaja Tommaso Giacomel (+24,6; 0+0).

Tagasi üles