Eesti rannavolleduo edukas MK-etapp lõppes allajäämisega Venemaa paarile

Toimetas Kris Ilves
Kusti Nõlvak (vasakul) ja Mart Tiisaar.
Kusti Nõlvak (vasakul) ja Mart Tiisaar. Foto: fivb.org

Rannavõrkpalliduo Gerardo’s Toys Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar osales sel nädalal tugevuselt nelja tärni MK-etapil Kataris Dohas. Kvalifikatsiooniturniirilt alustanud eestlased jõudsid läbi eduka alagrupiturniiri play-off’i esimesse ringi, kus jäädi alla Venemaa paarile, kirjutab Volley.ee.

Esimeses alagrupimängus saadi maailma edetabeli 2. paari, lätlaste Aleksandrs Samoilovsi – Janis Šmedinsi üle 2:0 (21:14, 21:18) võit. Teises alagrupikohtumises oli vastaseks Brasiilia paar Guto – Saymon. Eesti duo jäi avageimis 14:18 kaotusseisu, ent jõudis veel punkti kaugusele 18:19. Geim läks siiski brasiilastele tulemusega 21:18. Teises geimis jäid Nõlvak - Tiisaar 3:9 kaotusseisu ning seda geimi ei õnnestunud samuti enam päästa, lõppskooriks 21:18 brasiillastele ja kogu mäng seega 2:0.

Kaotusele vaatamata tagas alagrupi teine koht eestlastele pääsu play-off’i esimesse ringi ehk 24 parema sekka. Alagrupi võitjad pääsesid otse teise ringi. Eesti duo vastaseks oli esimeses ringis venemaa paar Nikita Liamin – Igor Velitško ja selle kohtumise võitis Venemaa paar 2:0 (21:17, 21:15). Sellega sai Nõlvaku – Tiisaare turniir ka läbi.