Meistrite liiga loos tegi Manchester Cityle karuteene?

Kris Ilves
Manchester City peatreener Pep Guardiola.
Manchester City peatreener Pep Guardiola. Foto: PAUL ELLIS / AFP

Reedel selgusid jalgpalli Meistrite liiga veerandfinaalid ja ka nende toimumisajad. Postimees viskas pilgu peale kalendrile ja märkas, et fortuunaga ei vedanud valitseval Inglismaa meisterklubil Manchester Cityl. Miks?

Inglismaa meistritiitli eest võitlevad sellel hooajal kaks klubi – Manchester City ja Liverpool. Kaheksa vooru enne hooaja kulminatsiooni hoiab liidrikohta City, kes edestab Liverpooli ühe silmaga. Kolmandal kohal olev Tottenham Hotspur omakorda Liverpoolist maha juba kaheksa punktiga ehk suure tõenäosusega pealinnaklubi tiitliheitlusesse ei sekku.

Aga nüüd kalendri juurde.

Manchester City peab Meistrite liiga veerandfinaalmängud Tottenhamiga 9. aprillil võõrsil ja 17. aprillil kodus. Kohe pärast kodumängu tuleb Cityl aga pöörane seeria, mis meeldib kahtlemata Liverpoolile. Nimelt kohtub City kolm päeva pärast Meistrite liiga veerandfinaali kordusmängu kodus Premier League’i raames uuesti Tottenhamiga ja omakorda neli päeva hiljem võõrsil linnarivaal Manchester Unitediga. Kui nendes mängudes jääb punktisaak kasinaks, siis rändab tiitel ilmselt Liverpooli auhinnakappi.

Kuigi liigahooaja lõpp kujuneb City jaoks ilmselt üpris lihtsaks (viimased kolm mängu: võõrsil Burnley, kodus Leicester, võõrsil Brighton), saab neil aprillikuu olema äärmiselt keeruline. Lisaks on Liverpoolil oluliselt lihtsam kalender.

Esiteks, Liverpoolil oli Meistrite liigas loosiõnne, sest nad lähevad vastamisi Portoga (9. aprillil kodus, 17. aprillil võõrsil), keda nad eelmisel aastal loputasid kaheksandikfinaalis kahe mängu kokkuvõttes suisa 5:0. Teiseks, Liverpoolil on erinevalt teisest tiitlinõudlejast Meistrite liiga veerandfinaalide perioodil vaid üks kõva pähkel (loe: esikuuikusse kuuluv meeskond), kelleks on Londoni Chelsea.

Aga kui Pep Guardiola juhendatav Manchester City ei saa Meistrite liiga kaheksandikfinaalides olulistele mängijatele puhkust anda, sest vastas on siiski Tottenham, siis Jürgen Kloppil ja Liverpoolil on mängimisruumi rohkem. Mõistagi sõltub palju ka avamängust – kui suudetakse edasipääs sisuliselt kindlustada, siis korduskohtumine peaks ideaalis olema lihtsam.

Liverpooli jaoks on aga väga oluline mängida koduses liigas hästi enne Meistrite liiga veerandfinaale. Võtmelahinguks võib kujuneda 31. märtsil peetav kodumatš Tottenhamiga. Kui seal ei komista, siis on šansid väga-väga suured. Eeldusel, et etteaimamatuid kaotusi/viike ei tule Cityga võrreldes rohkem.

Premier League’i tabelitipp: 1. Manchester City 74 punkti (30 mängust), 2. Liverpool 73 (30), 3. Tottenham 61 p (30), 4. Arsenal 60 p (30), 5. Manchester United 58 p (30), 6. Chelsea 57 p (29).