Eesti meistrivõistlusi juhtiv Oliver Solberg jätkas USAs peretraditsiooni

Oliver Solberg USAs Subaruga võistlemas

FOTO: Oliver Solberg / Facebook

Eesti autoralli meistrivõistluste avaetapid võitnud Oliver Solberg debüteeris USAs Subaru meeskonna ridades ning sai Acre Wood'i nimelisel rallil teise koha.

17-aastasest Solbergist oli Ameerikas kiirem vaid Barry McKenna (Ford Fiesta R5), kes edestas noorukit lõpuks 6,8 sekundiga. Sealjuures ei möödunud Solbergi ralli sugugi muredeta – rehvipurunemise tõttu kaotati ligi minut ning lisaks tuli norraka autol katsel kapott lahti, mis purustas esiklaasi.

«See oli väga suurepärane. Enne starti ei olnud mul mitmete asjade kohta aimugi, nii et tulla siia ja teha selline tulemus on väga hea, olen rõõmus,» rääkis Solberg pärast ralli lõppu Autospordile.

«Auto oli suurepärane ning katsed Ameerikas olid väga kiired. Ma armastan selliseid kiireid katseid. Minu jaoks oli see loomulikult ka emotsionaalne, sest Subaru tähendab minu perele väga palju. Nüüd sain ka ise ühe peatüki selles osas juurde kirjutada,» rääkis Solberg.

Mäletatavasti tuli Oliveri isa Petter Solberg aastal 2003 autoralli maailmameistriks just Subaru meeskonnas sõites. Sel aastal plaanib Oliver Solberg Subaruga USAs starti tulla veel viiel korral.

Tagasi üles