Pete Samprasega võrreldud tennisetalendi suured unistused lõppesid vanglas

Nemiah Fletchman

FOTO: twitter.com

19-aastast Nemiah Fletchmani peeti Inglismaa suurimaks tenniselootuseks, kes vaatamata noorele eale kuulus juba riigi kümne parema hulka.

Juba 16-aastasena pommitas pikka kasvu Fletchman 193-kilomeetrise tunnikiirusega serve ning treener võrdles teda legendaarse Pete Samprasega, kes võitnud 14 Grand Slam –turniiri. Talendikale Fletchmanile ennustati Wimbledoni debüüti juba tänavu suvel, paraku muutus kõik 18. märtsil kui Fletchman koos kahe eakaaslasega uimastitega kauplemise eest vangi saadeti. Märtsis kinni peetud kolmiku valdusest leiti enam kui 10 000 euro väärtuses narkootikume – seejuures esindatud olid nii heroiin kui ka kokaiin. Süü omaks võtnud Fletchman ja tema saatusekaaslased saadeti kolmeks aastaks trellide taha. Seejuures raputas kohtunik enne otsuse välja kuulutamist Fletchmani haavadele ka paraja koguse soola:

«Sinu spordikarjäär on rikutud ja pere on kindlasti ahastuses,» ütles kohtunik.

Süüdi mõistetud kolmik kuulus teadaolevalt Manchesteris tegutseva mõjuka rühmituse ridadesse. Lisaks pandi neile süüks 61-aastase narkomaani tema enese kodust minema ajamise, eesmärgiga kasutada elamist narkokaubanduse tugipunktina.

Fletchmani advokaadi sõnul sai noormehele saatuslikuks tema mõjuvõimas välimus – üle 190-sentimeetrist ja tugeva kehaehitusega Fletchmanit kasutati nagu sõdurit. «Teda kasutati ära ja ta mõistab väga hästi, mille ta vaid mõne sajase pärast minema viskas,» ütles advokaat, kes kinnitas, et noormehe motiiv halvale teele minna, oli puhtalt raha.

Fletchman ei olnud veel professionaalne tennisist ning raha ta mängimisega ei teeninud. Küll aga püüdis ta narko-raha abil vabaneda üüri- ja krediitkaardivõlgadest. 

Oma rumala valikuga purustas Fletchman aga unistuse professionaalse tennisisti karjäärist, sest kui ta 22-aastasena vanglast vabaneb, ja tennisega jätkata plaanib, on tema arengu seisukohast kõige tähtsamad aastad ikkagi kadunud.

Tagasi üles