Statistikapomm: kas Levadia suudab murda Flora imelise kaitseseeria?

Andres Vaher
Mullu augustis võitis Flora kodusel A. Le Coq Arenal Levadiat koguni 3:0. Kuidas läheb täna Sportland Arenal? Foto: Mihkel Maripuu

FC Flora ja FCI Levadia täna kell 15 algavast Tallinna jalgpalliderbyst saab kindlasti tähtis ja põhimõtteline ning usutavasti ka kõrgetasemeline duell. Vaatame otsa numbritele ja veendume, milles Premium liiga liidrid seni tugevad olnud.

Hetkeseisuga näib, et kodune tiitel jääb tänavu Flora ja Levadia jagada. Mõlemad on võitnud kõik seitse mängu. Lisades, et tiitlikaitsja Nõmme Kalju jäi juba 8. vooru alguses maha 10 punktiga ja loovutas eile veel kaks punkti Kuressaares, näib kellegi kolmanda kullamängu sekkumine vähetõenäoline.

Alljärgnevalt InStati andmetel rajanev ülevaade, kuidas Flora ja Levadia tänavune hooaeg on kulgenud ning tänu millele ja kellele võidult võidule sammutud.

MEESKONDLIKUD NÄITAJAD

InStati koondhinne: Flora 249 (liigas 1.), Levadia 237 (2.)

Löögid väravaraamistikku (keskmiselt mängus): Flora 19,9 (1.), Levadia 19,3 (3.)

Väravavõimalused: Flora 11 (1.), Levadia 10 (2.)

Suluseisud: Levadia 2,7 (1.), Flora 2,3 (4.)

Pallivaldamine (ajaliselt mängus): Levadia 35.41 (1.), Flora 33.42 (2.)

* Levadia on kõik 25 väravat löönud karistusalast, Flora 22st 6 trahvikastist väljastpoolt.

* Flora on 14 väravat löönud teisel poolajal, koguni 10 neist viimasel veerandtunnil. Flora teise poolaja väravate vahe on +13.

* Tabamusega lõppenud rünnak on Floral kestnud 59,5 ja Levadial 45,4 sekundit; seejuures on antud vastavalt 20,3 ja 18,1 söötu.

* Levadia on realiseerinud kõik kuus penaltit, Flora kahest ühe.

* Levadiale on seni löödud viis väravat, Florale kõigest üks, seegi penaltist.

* Mõlemad on teinud keskmiselt 79 positsioonirünnakut ja sooritanud mängus 18 pealelööki.

Konstantin Vassiljev ja Erik Sorga on Flora ründeteravuse võtmemehed.
Konstantin Vassiljev ja Erik Sorga on Flora ründeteravuse võtmemehed. Foto: EERO VABAMÄGI

MÄNGIJATE NÄITAJAD

InStat reitingu esikümme on täielikult Flora ja Levadia mängijate päralt: 1. Herol Riiberg (Flora) 279, 2. Vlasi Sinjavski (Flora) 272, 3. Jegveni Ossipov (Levadia) 261, 4. Konstantin Vassiljev (Flora) 260, 5. Jevgeni Budnik (Levadia) 259, 6. Märten Kuusk (Flora) 258, 7. Igor Žurahhovski (Levadia) 255, 8. Richard Aland (Flora) 254, 9.-10. Vladislav Kreida ja Henri Järvelaid (mõl Flora) 248.

Väravad: Budnik 9, Sorga 8 (kesmiselt 2,5 väravat 90 minut kohta), Riiberg 5.

Resultatiivsed söödud: Vassiljev 4.

Võtmesöödud: Vassiljev 46.

Osalus väravarünnakutes: Vassiljev 16, Budnik 14, Žurahhovski 13.

Söödud karistasalasse (tehtud/kohale): Vassiljev 119/64, Dmitri Kruglov (Levadia) 97/59. Kruglovil enim sööte (5) suluseisu.

Söödud kokku: Ossipov 629/574, Järvelaid 551.

Triblamised: Sinjavski 51/34.