Otepääl lõppes koolinoorte orienteerumise MM

Otepää koolinoorte MM

FOTO: Raigo Teervalt

Täna toimus Otepää linnas koolinoorte orienteerumise MMi nädala viimane võistlus.  Kolmeliikmelised võistkonnad orienteerusid kiiruse peale läbi linna. Kiireima, 25 minuti ja 16 sekundiga saabusid finišisse prantslane Julien Vuitton, sloveenlanna Zala Zavrl ja hispaanlane Adrian Tamarit.

Minutilise kaotusega jäid teiseks prantslane Quentin Andrieux, uusmeremaallane Thomas Brendolise ja soomlanna Matilda Latvala (26:16). Kolmandaks tulid segavõistkondlikus teatejooksus ukrainlanna Daria Berezhna, soomlane Atte Ikola ja uusmeremaallane Aidan Skinner (26:27).

Parima eestlasega segavõistkond koosseisus Mihkel Mahla, belglanna Gaëlle Fronhoffs ja hiinlanna Caiyao Guo (29:44) saavutasid 14. koha.

Tegu oli teatejooksuga, kus tund enne võistlust anti võistkondadele kätte orienteerumiskaardid ja enne starti oli neil võimalus oma teekonnad ja valikud kokku leppida. Kell 11:00 anti kõigile tiimiliikmetele ühisstart. Kohustuslikus kolmes punktis pidid kõik kolm eri rahvusest tiimikaaslast korraga kontrollpunkti läbima.

Esikolmikusse jooksnud võistlejad sõnasid, et edu tagas kõigi tiimiliikmete tugevustega arvestamine, nende kasutamine ja strateegiline eeltöö.

19.00 toimub Kääriku uues spordihoones pidulik koolinoorte orienteerumise MMi lõputseremoonia.

2021. aastal toimuvad koolinoorte orienteerumise maailmameistrivõistlused Serbias, Belgradi linnas.

Tagasi üles
Back