Gerd Kanter teeb olümpialiikumise ajalugu

Gerd Kanter (keskel)

FOTO: Sander Ilvest

Gerd Kanter ja Laura-Maria Tiidla on teinud olümpialiikumises ajalugu, saades taasiseseisvunud Eestis esimesteks eestlasteks, kes osalevad Rahvusvahelise Olümpiakomitee komisjonide töös. 

Olümpiavõitja Gerd Kanter osaleb Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjoni esindajana ROK-i sportlaskomisjoni töös, 27-aastase Laura-Maria Tiidla nimetas ROK-i president Thomas Bach spordi ja aktiivse ühiskonna komisjoni liikmeks.

 Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa avaldas uhkust eestlaste pääsemise üle spordimaailma suunajate hulka. «Paista silma rahvusvahelises olümpialiikumises ja teenida kõrgeima taseme usaldus on suur saavutus. Samal ajal tähendab see võimalust ka Eestile saada osa rahvusvahelistest kogemustest ja otsustest, seda enam, et Eesti rahva ja eriti noorte füüsiline aktiivsus ning sportlaste käekäik on EOK südameasi,» ütles Sõõrumaa.

ROK-i sportlaskomisjon esindab ja kaitseb sportlaste õigusi ja huve rahvusvahelise olümpialiikumise otsustusprotsessides. Komisjoni töös osaleb 24 praegust ja endist olümpiasportlast, nende seas nüüdsest Gerd Kanter Euroopa Olümpiakomiteede sportlaskomisjoni esimehena, kelleks ta valiti 2017 oktoobris. Ka ROK-i sportlaskomisjonis on Kanteri roll esindada Euroopa sportlasi ning olla sillaks ROK-i ja Euroopa sportlaskonna vahel. Kanter on ühtlasi Eesti Olümpiakomitee sportlaskomisjoni esimees ja täitevkomitee liige.

Kanteri sõnul on sportlaskomisjoni jaoks praegu üks võtmeküsimusi, kuidas tugevdada spordijuhtimises sportlaste esindatust. «Nagu ka kuu aja eest rahvusvahelisel sportlasfoorumil vastu võetud soovitustes välja toodud, peaks iga rahvusliku olümpiakomitee ning alaliidu juures tegutsema sportlaskomisjon. On oluline, et sportlaste esindajad nendes komisjonides oleksid valitud, mitte määratud. Tahame, et sportlaskomisjonide liikumine muutuks elujõulisemaks ning sportlaste hääl kõlaks otsuste tegemisel kõvemini,» ütles Kanter.

Tagasi üles