Tommi Mäkinen Toyota kolmikjuhtimisest: auto töötab hästi ning sõitjad on enesekindlad

Tommi Mäkinen.

FOTO: Karli Saul

Toyota rallimeeskonna pealik Tommi Mäkinen jäi mõistagi hooaja seitsmenda etapi Portugali ralli esimese võistluspäevaga rahule, kuna tema sõitjad lõpetasid päeva kolmikjuhtimisega. Samas rõhutas neljakordne maailmameister, et pikk tee on veel minna.

«See oli meie meeskonnale väga hea päev, kuid see polnud lihtne. Ma arvan, et see oli raskem päev, kui inimesed oskasid oodata. Tingimused olid rasked ning nägime, et mitmetel teistel oli probleeme. Seni on läinud aga meie jaoks kõik hästi,» kommenteeris Mäkinen reedest võistluspäeva Toyota pressiteenistuse vahendusel.

«Meie auto töötab hästi ning sõitjad on enesekindlad. Nad teevad kõik väga head tööd, et saada nendes tingimustes hakkama. Aga endiselt on veel pikk tee ees. Ma arvan, et homne päev (laupäevane võistluspäev – toim) saab olema kõigi jaoks väga raske, ees ootavad väga pikad kiiruskatsed. Oleme parimal positsioonil, kuid meie vastased pole väga kaugele maha jäänud ning püüame jääda tippu püsima,» lisas 54-aastane soomlane.

Portugali ralli laupäevane võistluspäev ehk kokkuvõttes kaheksas kiiruskatse algab Eesti aja järgi kell 10.38. Kogu nädalavahetuse jooksul saab end operatiivselt sündmuste käiguga kursis hoida Postimehe ralliblogi vahendusel.

Portugali ralli üldseis pärast reedest võistluspäeva (7/18):

Portugali ralli

FOTO: EWRC

Tagasi üles