PM Portugalis. Tänak: sõitsime 25 kilomeetrit katkise amordiga

Ott Tänak.

FOTO: Pilt videost

Portugali ralli teise võistluspäeva järel liidrikohta hoidev Ott Tänak (Toyota) selgitas, et sõitis laupäeval viimasel kiiruskatsel suisa 25 kilomeetrit katkise amordiga.

Portugali ralli laupäeva lõpetas 37,6 km pikkune kiiruskatse. Lõviosa sellest pidi eestlane sõitma katkise amordiga. «25 kilomeetrit enne finišit läks meil esiamort katki. Viis kilomeetrit hiljem sõitsin kurvi pikaks ning pidin korraks tagurdama,» rääkis eestlane viimase katse muredest.

Kõike seda arvesse võttes on imetlusväärne, et Tänak kaotas dramaatilise kiiruskatse finišis kiireimale, belglasele Thierry Neuville'ile (Hyundai) vaid 12,7 sekundiga.

Üldarvestuses on Tänaku edu enne viimast päeva teisel kohal oleva meeskonnakaaslase, põhjaiirlase Kris Meeke’i ees 4,3 ning kolmandal kohal oleva Neuville’i ees 9,2 sekundit. «Peame homme Thierryl silma peal hoidma. Ta jääb meist ainult üheksa sekundi kaugusele, meie ülesanne on ta selja taga hoida,» ütles Tänak.

Intervjuud andes oli Tänak vaatamata teda tabanud probleemidele äärmiselt rahulik. «Mul on hea meel võidelda ja kiiresti sõita. Aeglased pühapäevad on igavad. Asjad ei ole plaanipäraselt läinud, kuid ma naudin homset võitlust,» märkis Eesti ralliäss.

Tagasi üles