PM Amsterdamis. Martin Dorbek: pettumus on suur, kuid Venemaad on alati hea võita

Martin Dorbek. FOTO: fiba

Eesti 3x3 korvpalli koondisele on Amsterdamis jätkuv MM lõppenud, viimase mänguga saadi varasematele pettumustele leevendust ja alistati Venemaa 16:15. Võidukorvi autori Martin Dorbeku näole oli sellele vaatamata päikesekiirt raske saada.

«Kui me poleks ühtegi mängu võitnud, olnuks väga-väga suur pettumus. Nüüd on lihtsalt pettumus,» oli võidule vaatama mornil ilmel ajakirjanikega juttu ajama tulnud Dorbeku esimene emotsioon.

Kui mitu minutit juba räägitud oli, küsis Postimees Dorbekult: kas see võit ikka rõõmustas ka? «Venemaad on alati hea võita, olgu siis klubi- või riigi tasandil. Kahju, et midagi enamat kaalul polnud. Väga kihvt olnuks siis, kui me viimase sekundi korviga edasi pääsenuks,» vedas suures korvpallis Kalev/Cramot esindav mängumees näo rõõmsamaks.

Turniirist rääkides peatus Dorbek mitmel korral kogemustel. Eestlased tegid kolmes esimeses mängus tehnilisi ja ebasportlikke vigu, lisaks liialt palju isiklikke vigu, mis liiga suure arvu korral toovad vastasele juba kaks, mitte ühe vabaviske.

«Kogemus õpetab palju rohkem siis kui on palju kaalul. Ja MMil on kaalul rohkem kui madalama tasemega turniiridel. Rasketes olukordades, väsimuse tekkimisel tuleb end paremini kontrollida,» rõhutas Dorbek.

Samuti loevad kogemused palju kohtunike vilistamisstiiliga kohanemisel. «Viis-viis mängus on üsna konkreetne, kas oli viga või mitte. Siin 3x3-s on pigem tõlgendamise küsimus ja kogenud mängijad tunnetavad seda paremini. Samamoodi tiirleb osa meeskondi, näiteks Mongoolia, aasta läbi just 3x3 karussellis. Mängijad on päevast päeva koos ja tunnetavad üksteist väga hästi.»

Eesti koondise treeneri Siim Raudla sõnul oli pärast kolme kaotust ja edasipääsušansi kadumist mängus Venemaaga kaks võimalust: kas kukutakse täitsa ära või minnakse vihaga võitlema. «Mul on hea meel, et mehed näitasid professionaalsust ja läksid mängule hästi peale. Lõpuks üks kukkus meie poole ka. Saime mängida pingevabalt, vastastel oli aga väga palju mängus ja see avaldas nende tegutsemisele mõju. Venemaad on alati hea võita!» kõlas Raudla lõpulause Dorbeku omaga identselt.

Tagasi üles
Back