Tiitlikaitsja jätkab Copa Americal võidukalt

Toimetas Indrek Raudkivi
Arena Fonte Nova, Salvador, Brasiilia. Tšiillane Alexis Sanchez tähistab löödud väravat. Foto: RODOLFO BUHRER / REUTERS/Scanpix

Copa America jalgpalliturniiril Brasiilias jätkab edukalt tiitlikaitsja Tšiili jalgpallikoondis, kes viimati alistas C-alagrupis Ecuadori 2:1. Ühtlasi kindlustas Tšiili selle võiduga ka pääsu veerandfinaali.

Turniiri võimsa 4:0 võiduga noorendatud koosseisus mängiva Jaapani üle alustanud tšiillased jätkasid eile Arena Fonte Noval stiilselt. Juba mängu 8. minutil saatis Tšiili koondise poolkaitsja Jose Fuenzalida palli Ecuadori väravasse. Ecuador teenis küll 26. minutil penalti, mille Enner Valencia realiseeris, kuid Manchester Unitedis mängiv Tšiili vutitäht Alexis Sanchez skooris teise poolaja alguses (51.mänguminutil) seisuks 2:1. Ecuador ei suutnud teisel poolajal väravavõimalusi tekitada ning nende kaitsja Gabriel Achilier sai päris mängu lõpus Arturo Vidali taklamise eest otse punase kaardi.

Alexis Sanchez mängis terve teise poolaja hüppeliigese vigastusega.

«Väänasin esimesel poolajal hüppeliigest, side panfi peale. Võtsin valuvaigistit ja tulin teise poolajala taas väljakule,» rääkis Tšiili teise värava autor.

«Mul on venitus, mängisin läbi valu, kui loodan, et see pole liiga tõsine,» lisas Sanchez.

Teises C-alagrupi kohtumises ei suutnud Uruguai jagu saada noorest Jaapani koondisest. Mäng lõppes 2:2 viigiga. Jaapani kasuks lõi kaks väravat Koji Miyoshi. Gruppi juhib Tšiili 6 punktiga, Uruguail on 4, Jaapanil 1 ja Ecuadoril 0 punkti.