Mainekal USA motovõistlusel hukkus selle neljakordne võitja

2015. aasta 25. juunil Pikes Peakil hukkunud Carlson Sorensen päev enne saatuslikku avariid harjutussõitu tegemas.

FOTO: Michael Ciaglo / AP

Mainekal USA võidusõidul Pikes Peak International Hill Climb hukkus võistluse neljakordne võitja Carlin Dunne.

Dunne alustas sõitu esikohalt ning oli tegemas mootorrataste rajarekordit, kui ta sõitis mõnisada meetrit enne lõppu välja oma Ducati mootorattaga. Kiirabi saadeti pärast avariid finišialasse.

Dunne surm kinnitati ametlikult pühapäeva õhtul.

«Me oleme väga kurvad Carlini surma pärast ning ta jääb igaveseks Pikes Peak Hill International Hill Climbi pere südametesse,» kirjutasid võistluse korraldajad pressiteates.

«Carlin jääb alatiseks meelde kui sooja südamega mentor, kellel oli võitleja hing. Ta oli pehme ja mõtlik mees, kes puudutas kõigi südameid. Me jääme igaveseks mäletama tema nakkavat naeru ja tõelist armastust spordi vastu,» lisasid korraldajad.

Ducati tegevjuht Põhja-Ameerikas, Jason Chinnock ütles, et tema ja ta firma on kurbusest murtud.

«Pole sõnu, mis saaksid kirjeldada meie šokki ja kurbust. Carlin oli osa meie perest ja üks lahkemaid mehi, keda oleme eales teadnud. Tema kirg selle ürituse ning armastus mootorratta spordi vastu jäävad igaveseks meelde, kuid tema surm jätab meie südametesse tühimiku,» sõnas Chinnock.

Õnnetuse võis põhjustada väikene küngas tee peal, mis võistlejatele probleeme tekitas. Pealtnägijate sõnul sõitis Dunne suurel kiirusel üle künka ning see viskas motomehe esiratta õhku ning selle tõttu kaotas ta masina üle kontrolli.

Tagasi üles