Karl-Johannes Kõiv
Rootslased juubeldamas.
Rootslased juubeldamas. Foto: Facebook: FIFA Women's World Cup

Nice`is peetud kolmanda koha kohtumises alistasid Rootsi koondise mängijad Inglismaa ametiõed seisuga 2:1.

Mannetult mänginud Inglismaa oli juba 22. minutiks 0:2 kaotusseisus, kui rootslaste poolt said jalad valgeks Kosovare Asllani ja Sofia Jakobsson. 31. minutil suutis Fran Kirby küll inglased tagasi mängu tuua, kuid 90 minuti täitudes oli Rootsi ajaloo kolmas MMi pronks tõsiasi.

Kusjuures esimesel poolajal viigistas Ellen White mänguseisu, mis aga tühistati hilisema VARi otsuse põhjal. Nimelt mängis inglanna väravale eelnenud olukorras käega.

Varasemalt on Rootsi naiste rahvuskoondis jõudnud kolmandale kohale 1991. ja 2011. aastal. 2003. aastal teeniti hõbemedal. Inglaste esimene ja viimane medal pärineb 2015. aastast, mil võideti pronks.