Tõnu Tõniste: tee tippu on käänuline, täis raskusi, väljakutseid ja takistusi
Audentese Spordigümnaasiumis alustas kooliaastat 221 noort sporditalenti

Tõnu Tõniste.

FOTO: Eero Vabamaegi / PM/SCANPIX BALTICS

Audentese Spordigümnaasiumis – ainsas koolis, mille õpilased on välja valitud Eesti Olümpiakomitee tasemel – alustas Tallinnas ja Otepääl kooliaastat 221 õppursportlast 26 spordialalt. Spordigümnaasiumi õpilaste seas on arvukalt oma vanuseklassi rahvusvaheliste tiitlivõistluste medaliste.

Eesti Olümpiakomitee asepresident ja kahekordne olümpiamedalist Tõnu Tõniste kutsus noori üles võtma maksimumi õpingutest Audentese Spordigümnaasiumis. «Tee tippu on käänuline, täis raskusi, väljakutseid ja takistusi. See on teekond, mida läbides tuleb maadelda küsimustega, kuidas säilitada motivatsiooni, kuidas tulla toime nii iseenda kui ka teiste ootustega, kuidas jääda iseendaks. Need on küsimused, millega kokku puutute ja loodetavasti siit koolist vastused leiate,» rääkis Tõniste.

Audentese Spordigümnaasiumi direktor Priit Ilveri sõnul on kooliaastat alustavad noored valmis selleks, et neilt nõutakse maksimumi nii õpingutes kui ka sportlikus arengus. «Kasvatame noori inimesi, kes on iseseisvad, targad ja tugevad ning suudavad võita medaleid nii spordivõistlustelt kui ka õppetulemuste eest – eelmisel õppeaastal lõpetas Audentese Spordigümnaasiumi edukate õppetulemuste eest medaliga 12 õppursportlast (9 kuld- ja 3 hõbemedaliga),» sõnas Ilver.

Tallinnas õpivad sportlased 22 spordierialal: kergejõustik, korvpall, võrkpall, käsipall, judo, maadlus, ujumine, tennis ja laskmine, lisaks golf, iluvõimlemine, jalgpall, kardisport, purjetamine, tai poks, triatlon, vehklemine ning esmakordselt saalihokimängija, squashimängija ning mitu võistlustantsuga tegelejat. Spordigümnaasiumi Otepää filiaalis alustasid uut kooliaastat murdmaasuusatajad, suusahüppajad, kahevõistlejad, laskesuusatajad, jalgrattasportlased ja orienteerujad.

Spordigümnaasiumi on lõpetanud paljud Eesti tippsportlased, näiteks maadlejad Heiki Nabi ja Epp Mäe, kergejõustiklased Ksenija Balta, Mikk Pahapill, Janek Õiglane, Marek Niit ja Roman Fosti, sumomaadleja Kaido Höövelson (Baruto), jalgratturid Tanel Kangert ja Rein Taaramäe, laskesportlane Peeter Olesk, tennisist Anett Kontaveit, võrkpallur Robert Täht, korvpallurid Gregor Arbet ja Indrek Kajupank, sulgpallur Raul Must ning paljud teised.

Konkursi läbinud õppursportlaste koolitamist, majutust ja toitlustamist Audentese Spordigümnaasiumis rahastab haridus- ja teadusministeerium.

Tagasi üles