De la Rosa: Alonso ei naase vormel 1 sarja

Fernando Alonso

FOTO: JEAN-FRANCOIS MONIER / AFP/Scanpix

Endine Vormel 1 piloot Pedro de la Rosa ei usu, et hispaanlane Fernando Alonso teeb järgmisel aastal vormel 1 sarja come backi.

Kahekordne maailmameister on taas vormel 1 radaril, kui kohtub Monzas McLareni juhtidega, et pidada aru võimaliku koostöö üle tulevikus.

Siiski arvatakse, et jutuajamised on seotud pigem McLareni 2020. aasta IndyCari ja Indy 500 projektidega. McLaren on juba teatanud, et järgmise aasta vormelite kuninglikus sarjas on pilootideks Lando Norris ja Carlos Sainz.

«Arvan, et ega Fernando Alonsol eriti palju võimalusi vormel 1 tulekuks pole,» sõnas de la Rosa, kes töötas koos Alonsoga nii McLarenis kui ka Ferraris.

«Kuid öelda, et Alonsol ei ole järgmisel aastal mingit šanssi, pole ka õige. Usun, et käesoleval aastal keskendub ta Dakarile. See on reaalsus,» lisas Alonso kaasmaalane.

Mis puudutab aga aastat 2021, siis de la Rosa arvas, et ülejärgmisel aastal on Alonsol rohkem võimalusi.

«2021? Ei usu, et mees lihtsalt lakkab ühel hetkel olemast üks maailma parimatest pilootidest. Mulle tundub, et ta tahab vähemalt ühe korra veel maailmameistriks tulla,» hindas de la Rosa, kes ise jõudis vormel 1 karjääri jooksul poodiumile vaid korra.

Tagasi üles
Back