Ragnar Klavan: oleme meeskonnana augus, aga tahame sealt koos välja tulla

Ragnar Klavan naasis koondisse, aga kaotusteseeriat lõpetada ei suutnud.

FOTO: SANDER ILVEST / EESTI MEEDIA/SCANPIX

Eesti jalgpallikoondise kapten Ragnar Klavan kahetses, et EM-valikmäng Valgevenele niivõrd valusalt kaotati. «Oleme meeskonnana augus, aga tahame sealt koos välja tulla,» kuulutas Klavan.

Küsimuse peale, kuidas tuleks esmaspäevaseks Hollandi-mänguks nigelat tabeliseisu (neli kaotust neljast) arvestades valmistuda, vastas Klavan esmalt muiates: «Et kas kaasame Peep Vainu või?»

Ent seejärel esitas siira ja otsekohese nägemuse olukorrast: «Mängid kaitsvamalt, kaotad. Üritad mängida lahtisemalt, ikka kaotad. Muidugi ei ole meie praegune seis hea. Raske on. Aga oleme selles augus ühtse meeskonnana ja tahame sellest ka koos välja tulla.»

Kui jutt veelkord Hollandile läks, lisas Klavan: «Kui me esmaspäeval paremini ei mängi, võime kindlad olla, et need pallid, mis täna lendasid posti ja latti, leiavad tee väravasse.»

Kuid värskele peatreeneriöe Karel Voolaiule ei teinud Klavan ainsatki etteheidet. Samuti ei otsinud ettekäändeid tema juurutatud uuest 4-3-3 taktikast.

«Arvestades, kui lühikest aega peatreener on saanud meiega olla, on ta teinud palju ja head tööd. See oli alles esimene mäng, põhjapanevaid järeldusi või võrdlusi on võimatu teha. Suurem osa mängupildist oli pealegi okei,» tõdes Klavan.

Aastase pausi järel koondist esindanud keskkaitsja tõdes, et enesetunne oli korralik, kuid selle varjutasid kaotus ja isiklik eksimus.

«Võrdsete meeskondade mäng, mida mõlemad tahtsid võita. Aga sellisel viisil kaotada... Muidugi valus. Mulle isiklikult seda valusam, et esimene värav tuli minu lollusest,» ei häbenenud kapten enesekriitikat.

Tagasi üles