Eesti jäähoki meistriliiga saab täna avapaugu

Hooaeg saab avapaugu juba täna.

FOTO: Eesti Hokiliit

Eesti jäähoki meistriliigas mängivad 2019-2020 hooajal neli võistkonda: tiitlikaitsja Tartu Välk 494, Tallinna Kalev/Viking, Narva PSK ning HC Everest Kohtla-Järvelt. Hokiliiga esimesed mängud peetakse 28. septembril, kui Astri Arenal võtavad mõõtu Tartu Välk 494 ning HC Everest ning Tondiraba Jäähallis Tallinna Kalev/Viking ning Narva PSK. Eesti meistritiitel mängitakse välja vastavalt põhihooaja tabelile.

Hokiliiga põhiturniiril peetakse kuus ringi, kokku 36 mängu, mis kulmineeruvad 22. veebruaril. Eesti meistritiitel, medalikomplektid esimene, teine ja kolmas koht, mängitakse vastavalt põhihooaja tabelile. Liiga teine etapp on play-off karikamängud, kus mängitakse välja Eesti karikas play-off süsteemis. Poolfinaalide esimeses faasis kohtuvad põhihooaja esimene ja neljas ning teine ja kolmas koht.

Play-offides mängitakse nii poolfinaalid kui finaalid parim kolmest mängust, kõrgem asetus saab võimaluse mängida kaks esimest mängu kodujääl ning ühe võõrsil. Play-offides mängitakse viigi puhul kuldse väravani ehk mängu lõpetab värav.  Sel hooajal saab muudatusena võidu eest kolme punkti asemel kaks punkti. Lisaajal saadud võit annab endiselt kaks punkti ning kaotus ühe punkti.

12. oktoobrist algab ka Eesti naiste meistriliiga, kus võistleb sel hooajal viis võistkonda: HK Roosa Panter Tallinnast, HK Fellin Fuuriad Viljandist, Tartu Hokiklubi Säde ning Kohtla-Järve HC Everest ning debüteeriv HC Grizzlys Tallinnast.

Eesti Jäähokiliidu tegevjuht Rainer Komi kommenteeris naiste liiga tulevikku. «Naiste liiga käivitamise eesmärk on jõuda Eesti naiskonnaga 3-4 aasta pärast MMile.» Naiste hokiliigas on punktisüsteem sama, mis meestelgi, kuid mängitakse ilma lisaaja ja play-offideta.

Tagasi üles