IAAF selgitas, miks staadionil piinlikult vähe publikut on

Kergejõustiku MM Dohas. FOTO: TAIRO LUTTER / PM/SCANPIX BALTICS

Dohas peetavad kergejõustiku maailmameistrivõistlused on väikese publikuarvu tõttu teeninud palju negatiivset tähelepanu.

Kui reedel vaatas kergejõustiku MMi 40 000 inimest mahutaval staadionil 13 288 pealtvaatajat, siis järgmistel päevadel kahanes publikuarv veelgi.

IAAFi tegevdirektori Jon Ridgeoni sõnul on publikupuudus probleem, kuid see ei tähenda, et sportlased positiivset kogemust ei naudiks. «Soovime suuremat publikuarvu ning kinnitame, et näeme koos kohaliku korralduskomiteega kurja vaeva, et rohkem pealtvaatajaid staadionile tuua.»

«Mõned päevad tagasi suutsime tegelikult täita 65–70 protsenti mahutavusest, kuid suurte finaalide ajaks läks rahvas koju, sest järgmine päev tuli varakult tööle asuda. Atmosfääri loomise osas on publikuarvu suurusel tähtis roll, kuid on ka teisi elemente, mis loevad.»

Üheks põhjuseks, miks publikut staadionil pole, peab Ridgeon kahe aasta eest nelja naaberriigi poolt Katarile määratud majanduslikku blokaadi. «Kui Katarile kuus või seitse aastat tagasi korraldusõigus anti, siis võeti seda kui Lähis-Ida kergejõustikupidu. Geopoliitiline olukord on vahepeal muutunud ja olukord naaberriikidega on esialgset plaani mõjutanud.»

Daily Telegraph kirjutas, et kergejõustiku MMi publikuarv saab Katarile saatuslikuks olümpiamängude püüdmise osas. Katar kandideeris 2020. aasta olümpia korraldusõigusele, kuid jäi teadupärast alla Tokyole. Uuesti plaaniti kandideerida 2032. või 2036. aasta mängudeks. Rahvusvahelisele Olümpiakomiteele lähedal oleva allika sõnul on kergejõustiku MM Katari lootusele jätnud aga katastroofilise jälje.

Kergejõustiku MM Dohas.  FOTO: TAIRO LUTTER / Postimees Grupp
Tagasi üles
Back