Järelvaadatav: Jekabpilsi uskumatu lõpuspurt otsustavas geimis tõi neile Pärnu VK üle raske võidu

Võrkpalli Balti liigas kohtus Pärnu Võrkpalliklubi täna koduväljakul Jekabpilsi Luši meeskonnaga. Põnevalt kulgenud mängus jai 3:2 peale mullune Läti meister Jekabpils.

Pärnu Spordihallis toimunud matšis võitsid avageimi külalised 19:25, teises jäid omakorda kindlalt peale pärnakad. Kaks järgmist geimi lõppeseid identse skooriga 28:26, esimese neist võitsid lätlased, teise omakorda eestlased. Viies otsustav geim kulges punkt-punkti mängus kuni seisuni 8:7 Pärnu kasuks. Pärast seda ei saanud Avo Keele juhendatavad pärnakad enam aga punktigi ja kaotasid 8:15 ning kogu mängu 2:3.

Pärnu VK parim oli lätlane Kristaps Platacs 19 punktiga, Jekabpilsi poolt tegi eestalstele kõige enam pahandust Armands Abolinš 23 punktiga. Nii Pärnul kui Jekabpilsil on Balti liigas kahest mängust üks võit.

Mõlemad meeskonnad on sel hooajal pidanud Balti liigas ühe mängu. Pärnu oli enda hooaja avamängus 3:1 parem OC Limbaži/MSG meeskonnast, Jekabpils jäi põnevuskohtumises 2:3 alla Tallinna Selverile.

Valitseval Eesti meistril Pärnul on hooaja hakul olnud probleeme koosseisuga. Välismaalt otsitakse täiendusi tempo- ja nurgaründajate osakonda. Hooaja esimese kohtumise pidi Pärnu läbi ajama ka haigestunud sidemängija Martti Keeleta.

Valitseva Läti meistri rünnakud toetuvad esimese mängu põhjal suuresti nurgaründaja Armands Ambolinsi najale. Kohtumises Selveri vastu sai lätlane 36 tõstet, millest 19 maha lõi.