PM Minskis. Valgevene treener: Klavani puudumine ei mõjuta, Minskisse naasmine küll

Valgevene koodise peatreener Mihhail Marhel (paremal) ja poolkaitsja Jevgeni Jablonski.

FOTO: Eero Vabamägi

Valgevene jalgpallikoondise peatreener Mihhail Marhel ei arva, et homne EM-valikmäng Eestiga saab suuresti erinema kuu tagasi Tallinnas peetud kohtumisest, mille valgevenelased 92. minuti väravast 2:1 võitsid.

«Meie taktika ja strateegia saavad olema sarnased. Kindlasti avaldab mõju, et nüüd mängime oma kodus ja fännide ees. Üritame neile pakkuda ründavat jalgpalli ja väravavõimalused realiseerida,» sõnas suvel Valgevene meeskonna etteotsa asunud Marhel.

Vähemalt üks muutus on vahepeal veel toimunud – nüüd tuleb Eesti võitlusse kapten Ragnar Klavanita. «See fakt meie mängu ei mõjuta. Lähtuksime täpselt samasugusest plaanist ka siis, kui Klavan oleks siin. Keskendume eelkõige enda tegutsemisele.»

Küll omistas Marhel suurt tähendust tõsiasjale, et koondis naaseb pealinna. Viimati mängiti Dinamo staadionil Rahvuste liigas, seejärel koliti kaheks kohtumiseks Borissovisse. «Meil on väga hea meel pealinnas tagasi olla. Usun, et meie mängijad on piisavate rahvusvaheliste kogemustega, et suuremal staadionil (Dinamo areen mahutab 22 000 pealtvaatajat – toim) kenasti hakkama saada. Vähemalt mul endal on siin mängimisest meeldivad mälestused,» sõnas endine ründaja.

Kevadel ootab Valgevenet Rahvuste liiga play-off, mille kaudu võidakse pääseda EM-finaalturniirile. «Kahtlemata on nendeks heitlusteks valmistumine meile väga tähtis. Seda enam mulle kui uuele treenerile – püüan kõigi mängijatega võimalikult hästi tuttavaks saada,» tõdes Marhel ega salanud, et EM-kohtumised ongi ettevalmistava kaaluga Rahvuste liigaks.

Pühapäeval võõrustab Valgevene siinsamas Hollandit. Selleteemalise küsimuse Marhel tõrjus: «Meil on homme mäng Eestiga. Hollandile mõtleme hiljem.

Tagasi üles