Poom–Järveoja teenisid JWRC arvestuses kõrge kuuenda koha

Poom–Järveoja Walesi teedel kihutamas.

FOTO: Charly Lopez/M-Sport

Roland Poom – Ken Järveoja said MM-hooaja kokkuvõttes JWRC klassi kuuenda koha.

Pühapäeval sai Walesis lõpu tänavune Junior WRC hooaeg. Noortele pilootidele mõeldud autoralli maailmameistrivõistluste klassi 2019. aasta meistriteks tulid Jan Solans – Mauro Barreiro.

Viiest tänavusest etapist neljal osalenud Roland Poom – Ken Järveoja läksid Walesi reaalsete võimalustega heidelda tänavuse MM-tiitli ja sarja peaauhinna Ford Fiesta R5 auto ning JWRC sarja uustulnukale mõeldud 15 000 euro eest. Kahjuks sai eestlaste ralli suure tagasilöögi juba reedesel võistluspäeval, kui nende Ford Fiesta R2T autol kohe avakatsel pooltelg purunes ning päev katkestada tuli.

Kuigi laupäeval ja pühapäeval enam hooaja ja Walesi ralli kõrgete kohtade eest heidelda polnud võimalik, siis tulid eestlased tagasi rajale ning näitasid mitmel katsel esimese kolme hulka kuuluvaid katseaegasid.

Hooaja kokkuvõttes kuulub Poomile–Järveojale JWRC arvestuses kuues ja uustulnukate arvestuses kolmas koht.

Roland Poom:

«Kokkuvõtvalt oli meil suhteliselt hea hooaeg, millega võib rahule jääda.  Meie eesmärgiks oli JWRC hooaja vältel läbida kõikide rallide katsed, millest tehniliste probleemide tõttu jäi täitmata Wales. Neljast MM-stardist kaks poodiumi on hea tulemus. Kindlasti jääb Wales kripeldama, sest poodiumikohtade eest võitlemiseks oleks meil siin kiirus olemas olnud. Seda tõestasid ka laupäevased ja pühapäevased katseajad. Tänane päev kulges rahulikult. Kahel viimasel katsel proovisin hea tundega sõita ning tulemuseks mõlema katse teised ajad. Õppisime selle hooajaga kindlasti palju ja meie jaoks oli see hea kooli aasta.»

Ken Järveoja:

«Hooaeg ei olnud kokkuvõttes halb – neli rallit ja kaks poodiumi. Enamik katseid sai Roland oma esimesel JWRC hooajal läbi sõita ja tulevikuks on tal nüüd kogemused olemas. Kuigi lootsime ka Walesis poodiumile jõuda, siis kahjuks tehnilise rikke tõttu see meil ei õnnestunud.»

JWRC hooaja 2019 tipp 6:

1.Solans – Barreiro (ESP) 151

2.Kristennson – Appelskog (SWE) 133

3.Radström – Johansson (SWE) 75

4.Johnston – Kihurani (USA) 50

5.Oldrati – De Guio (ITA) 46

6.Poom – Järveoja (EST) 43

JWRC uustulnukate tipp 3:

1.Kristennson – Appelskog (SWE) 133

2.Johnston – Kihurani (USA) 50

3.Poom – Järveoja (EST) 43

Tagasi üles