Venemaal pole jätkuvalt kohta rahvusvahelisse laskesuusaperre

Venemaa lipp.

FOTO: Internet

Rahvusvaheline laskesuusaliit (IBU) teatas täna, et ei taasta Venemaa täieõigusliku liikme staatust enne 2020. aasta sügist. Otsus tähendab, et Venemaa ei saa jätkuvalt korralda rahvusvahelisi võistlusi ega taotleda kõrgeid ametikohti IBUs.

Venemaa kaotas oma staatuse 2017. aastal seoses riiklikult organiseeritud dopinguprogrammiga. IBU karistus tugineb McLareni raportile, kus olid tõendid Venemaa seotusest dopinguga kõrgeimal riiklikul tasemel.

IBU on venelastele andnud ka nimekirja 12 tegevusest, kuidas dopinguvastast võitlust tõhustada ja liikmelisuse taastamiseni jõuda.

Rahvusvahelise alaliidu  kommunikatsioonijuht Christian Winkler teatas täna, et Venemaast uuel hooajal täieõiguslikku liiget ei saa. «Venemaa ei ole täitnud täielikult 12 etteantud kriteeriumit liikmeliseuse taastamiseks, teatas Winkler Anterselvas.

IBU nõuab venelastelt muuhulgas andmeid Moskva dopingu laboratooriumist, rahvusvahelist koostööd dopingukaasustes ning dopinguvastase võitluse kooskõlla viimist rahvusvahelise regulatsiooniga. 

Tagasi üles