Jalgpall pöörab Helsingis liikluse pea peale

Soome vutifännid

FOTO: Hanninen/Newspix24/SIPA/Hanninen/Newspix24/SIPA/Scanpix

Soomes võib homme olla suurpäev. Reedel kell 19 algab Telia5G Areenil Soome - Liechtensteini 2020. aasta jalgpalli EM-valikmäng. Põhjanaabrid kindlustavad võidu korral esimest korda koha Euroopa jalgpalli meistrivõistlustel.

Kuna tegemist suurepärase võimalusega teha Soome jalgpalli ajalugu, siis loomulikult mõjutab see lisaks soomlaste rahvustundele ka Helsingi liikluskorraldust.

Enne matši, nii 16.30 paiku alustab Öökullide (Soome rahvuskoondise hüüdnimi) fänniarmee marssi läbi linna. Suletakse üks peatänavaid Mannerheimin tie.

«Oleme arvestanud, et marsil osaleb tuhandeid ja tuhandeid inimesi,» andis Helsingi politsei teada. Arvatakse, et liiklus normaliseerub Soome pealinnas matši ajaks. 

«Politsei jälgib marsi käiku, korraldab liiklust ning teeb kõik selleks, et marss kulgeks rahumeelselt.»

Politsei palub teadaandes vältida pealinna teatud tänavaid, mis viivad staadionile (Urheilukatu), sest matši ajal on sealgi liiklus piiratud. Samuti soovitatakse tungivalt publikul staadionile saabuda ilma autota. Kuidas on liiklus korraldatud pärast matši, selle kohta Soome politsei mingeid juhiseid ega infot ei edastanud.

Tagasi üles