Saaremaa võrkpalliklubi alistas Tartu Bigbanki ja tõusis liigaliidriks

Credit24 Meistriliiga üheksanda vooru kohtumises alistas Saaremaa Võrkpalliklubi 3:1 Tartu Bigbanki ja tõusis sellega tabeliliidriks. 

Enne tänast kohtumist oli Bigbank kaheksa mänguga teeninud 20 punkti, Saaremaal on sama arvu mängudega koos 19 punkti. Sel hooajal olid meeskonnad varem korra kohtunud ning siis võitis  kohtumise tulemusega 3:2 Saaremaa.

Täna üritas Tartu oma liidripositsiooni kindlustada ning avageimis suudeti kohe Saaremaast 25:21 jagu saada. Teises geimis tuli Saaremaa aga platsile teise hingamisega - Saaremaa võttis geimivõidu numbritega 25:16. 

Kolmas geim kulges ülimalt pingeliselt punkt punktis, Tartu oli otsustavatel punktidel Saaremaast napilt maas, aga siiski ei antud midagi lihtsalt ära. Lõpuks suutis Saaremaa ikkagi geimivõidu numbritega 28:26 kätte saada. Neljandas geimis Tartul enam jõudu ei jätkunud, Saaremaa võttis geimivõidu 25:18 ja võitis kogu kohtumise 3:1. 

Nüüd on Saaremaal üheksa mänguga liigatabelis kirjas 22 punkti millega ollakse ka liidrid. 

Enne mängu: 

Saaremaa peatreener Urmas Tali usub, et tabelitipud pakuvad taas põneva esituse. «Tartu on viimasel ajal väga kindlat mängu näidanud, viimane karikavõistluste kohtumine Pärnu vastu oli selle järjekordne tõestus, et neil klapivad asjad praegu hästi. Avaringis suutsime küll kodus neid võita, aga näis, mida suudame võõrsil teha. Loodan pakkuda fännidele huvitavat mängu,» rääkis Tali.

Bigbanki juhendaja Andrei Ojamets lisas, et oktoobrikuisest kohtumisest on palju muutunud. «See oli toores ja kokkumängu osas krobeline mäng, eks mõlemad meeskonnad on edasi läinud võrreldes selle ajaga. Saaremaa on kahtlemata komplekteerituse osas liiga parim meeskond ja paras peavalu kõigile. Talil on lihtsam valmistuda, sest meil nii palju vangerdamisruumi pole kui neil. Meie trump on distsiplineeritud ja ühtlane tegutsemine. Servil tuleb ise agressiivne olla, aga ka vastasel on mitu hea servipotentsiaaliga mängijat. Usun, et võimalused on mõlemal ja loeb, kes oma mängu paremini nii-öelda jooksma saab,» rääkis Ojamets.

Kogu mäng järelvaadatavana:

Tagasi üles