Norra suusataja loobub kodusest MK-etapist, et osaleda murdmaajooksu EMil

Didrik Tönseth

FOTO: JOE KLAMAR/AFP

Norra murdmaasuusataja Didrik Tønseth loobub järgmisel nädalal peetavast kodusest Lillehammeri MK-etapist, et võistelda murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlustel.

Otsuse tegi norralane täna hommikul, päev pärast Ruka MK-etappi. Eile õhtul oli veel seis lahtine, kuid pärast jutuajamist Norra koondise peatreener Eirik Myhr Nossumiga otsustas Tønseth murdmaajooksu kasuks.

Norralane on sel hooajal juba väga head jooksuvormi näidanud. Tänavustel Norra murdmaajooksu meistrivõistlustel teenis suusataja teise koha, jäädes alles lõpuheitluses alla 2018. aasta Euroopa 5000 m hõbedale Henrik Ingbegrigthsenile.

28-aastane suusamees on alustanud ka oma põhiala hooaega tugevalt. Ruka MK-etapil saavutas ta 15 kilomeetri eraldistardist klassikasõidus neljanda koha, minituuri kokkuvõttes lõpetas norralane seitsmendal kohal.

Tønsethi jaoks on oluliseks sihiks mahtuda Norra koondisse Tour de Skil. Nüüd sai norralane treenerilt kinnituse, et peaks viimaste esituste järel rahvusesindusse kuuluma.

«Nossum nõustus, et mu tulemused on olnud piisavalt head pääsemaks Tour de Ski meeskonda. Ta küll polnud nõus, et ma peaksin minema Lissaboni jooksma, peatreener tahtnuks mind näha ikkagi kodusel MK-etapil Lillehammeris.»

Nossumi arvates peaks norralane keskenduma suusatamisele mitmetel põhjustel. Peatreeneri sõnul on Tønseth võimeline konkureerima MK-sarjas väga kõrge koha eest.

«Kui ta jätab Lillehammeri etapi vahele kaotab ta päris palju MK-punkte, mida hiljem on raske tagasi teha. Aga ma olen öelnud, et ma ei saa teda kinni Birkebeineri staadionile kinni siduda või lennukit seisma panna. Lõppkokkuvõttes teeb ta oma otsused ise,» selgitas koondise peatreener.

Tønsethi sõnul sai kaalukeeleks asjaolu, et Euroopa meistrivõistlused krossijooksus toimuvad iga nelja aasta tagant. Murdmaasuusatamise maailmakarikal saab ta võistelda igal aastal.

Norralane tahab ka teada, kuhu küündivad tema võimed siis, kui ta võistleb murdmaasuusatamise hooaja sees. Varasemalt on ta jooksuvõistlustel osalenud hooaja ettevalmistuse käigus.

Euroopa krossijooksu meistrivõistlused peetakse sel pühapäeval Lissabonis. 

Tagasi üles