Manchesteri klubide derbis lahvatas rassismiskandaal

Fred. FOTO: Darren Staples/Sportimage/PA Images

Manchesteri gigantide Unitedi ja City vastasseis lõppes esimese 2:1 võiduga, kuid Punaste Kuradite triumfi jäi varjutama koletu vahejuhtum, kus meeskonna mängijat Fredi solvati rassistlike hüüetega.

Pärast mängu kinnitas City, et on olukorrast teadlik ning tegeleb selle uurimisega. Patustajate tabamise korral ootab fänne eluaegne staadionile sisenemise keeld.

Valitseva Inglismaa meistri poolehoidjad jäid silma lubamatu käitumisega teisel poolajal, kui Unitedi mees Fred asus sooritama nurgalööki. Brasiilia jalgpalluri suunas visati erinevaid asju ja tehti valjuhäälselt ahvihäälitsusi.

Sambamaa pallivõlur, kes on karjääri jooksul kuulunud ka Ukraina hiiu Donetski Šahtjori ridadesse, tunnistas BBC vahendusel, et selline käitumine ei valmista talle üllatust. «Paraku juba elame sellises ühiskonnas, kus rassismi leidub staadionil ja väljaspool seda. Puutusin sama asjaga kokku Ukrainas.»

«Kurb, aga peame edasi liikuma ning kõik eelneva unustama. Kindlasti ei tohi neile (rassistidele) tähelepanu pöörata, sest see on peamine asi, mida nad otsivad. Rääkisin pärast matši kohtunikuga, tema sõnutsi lubasid vastavad inimesed asjaga edasi tegeleda.»

Manchesteri linna sinine pool lisas samuti, et nende spordiareenil sellisele rumalusele kohta pole. «Klubil on nulltolerants igasuguse diskrimineerimise osas,» seisis City teadaandes lühidalt, kuid konkreetselt.

Tagasi üles
Back