Järveoja tiimivahetusest: usaldan neid, kes selle otsuse tegid

Martin Järveoja tänavu Saksamaa rallil.

FOTO: Martin Järveoja erakogu/Mcklein

Autoralli valitsevad maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja sõidavad järgmisel hooajal teatavasti Hyundai meeskonnas. Laupäeval Arteris ilmunud intervjuus sõnas Järveoja, et tema tiimivahetuse osas kaasa ei rääkinud.

«Ma ei hakanud sel teemal sõna võtma. Variante oli palju rohkem kui üks. Usaldan neid, kes selle otsuse tegid. Lõpuks hakkab ju Ott selle autoga sõitma ja tema peab nägema enda jaoks õiget valikut, et oma eesmärgid saavutada,» sõnas Järveoja.

Kas kaardilugeja jaoks loeb, mis autos tööd teha? «Eks kaardilugejal ole ka oma detailid, näiteks kui mugav on istuda ja kuidas on nupud käepärast, aga need asjad saab kõik omaks võtta,» selgitas Järveoja.

Kui kaua kavatseb 32-aastane Järveoja autoralliga veel tegeleda, ei osanud ta täpselt öelda. Kõik oleneb sellest, kui kauaks jätkub Eesti rallipaaril motivatsiooni. «Autosport ei ole nii glamuurne, nagu teinekord paistab, et võtad pühapäeval karika vastu. Ohverdusi on omajagu. Eks see on ka põhjus, miks [kuuekordne maailmameister] Ogier suure suuga ütleb, et talle jääb järgmine aasta viimaseks – sa tahad elus kogeda ka uusi asju. Ma ei oska mingit vekslit välja käia, kui kaua meie veel sõidame. Aga asju tehakse täpselt nii kaua, kui palju jätkub motivatsiooni.»

Loe Arteris ilmunud eksklusiivset intervjuud Martin Järveojaga siit.

Tagasi üles