Jürgen Klopp kiitis väsinud hoolealuseid pärast ajaloolist MM-i võitu

Jürgen Klopp.

FOTO: Xinhua/ZUMAPRESS.com

FC Liverpooli peatreener Jürgen Klopp kiitis pärast ajaloolist jalgpalliklubide MMi triumfi mängijaid, kes suutsid hoolimata tihedast ajagraafikust võtta maksimumi ning lõpetada eduka aasta järjekordse kuldmedaliga.

Lisaks klubi ajaloo esimesele MM-tiitlile suudeti sel aastal võita ka Euroopa Meistrite liiga ja UEFA superkarikas. Koduses Premier League'is hoitakse 17. vooru järel kindlat esikohta, olles kogunud 49 punkti. Lähim jälitaja Leicester City jääb maha kümne silmaga. Ragnar Klavani endise kodutiimi viimane Inglismaa meistritiitel pärineb 1990. aastast.

«Oleme pärast sellist intensiivset matši ning senist hooaega kõik väsinud,» lausus sakslasest loots. «Suutsime näidata head taset üsnagi tugeva vastase vastu. Nägin ja kogesin palju positiivseid emotisoone,» jätkas rõõmust pakatanud Klopp.

Ajapikku on biitlite linna esindustiim silma paistnud võitudega, mis vormistatakse alles kohtumise viimastel minutitel või sekunditel. Antud turniiri jooksul juhtus see kahel korral – poolfinaalis skooris Roberto Firmino vaid loetud sekundid enne lõpuvilet ning sama mees oli täpne ka finaali 99. minutil. «Ilmselgelt ei vaja me hiliseid väravaid, kuid ometi on need vajalikud. Poisid on viimastel kuudel palju arenenud ja neis on tekkinud usk, et 90. minuti jooksul võib kõike juhtuda, eilses kontekstis kehtis see 120 minuti kohta,» sõnas endine Dortmundi Borussia juhendaja, kes siirdus Inglismaale 2015. aastal. «Väärisime seda võitu, sest olime seekord parem meeskond.»

Pärast võidupohmelli möödumist naastakse Suurbritanniasse, et hakata valmistuma eelseisvateks mõõduvõttudeks Leicester City ning Wolverhampton Wanderersiga. Teatavasti on detsembrikuine periood Inglise klubide jaoks kõige raskem, sest ühe nädala sisse võib mahtuda mitu mängu. MMi finaal oli Liverpooli jaoks selle kuu seitsmes. «Mängime kaks mängu viie päeva sees, kuid minu jalgpallurid näitavad tõelist iha pidevalt võita ning edu saavutada. Olen nendega enam kui rahul,» lõpetas 52-aastane Klopp.

Tagasi üles