NBA Luka Doncici vägev kolmikduubel lõpetas Golden State'i võitudejada

Luka Doncicil on põhjust rahuloluks
Luka Doncicil on põhjust rahuloluks Foto: Kevin Jairaj/USA Today Sports

Läinud öösel peeti korvpalliliigas NBA koguni 14 kohtumist.  Päeva kõige suureskoorilisemas mängus alistas Dallas Mavericks 141:121 mulluse finalisti Golden Stae Warriorsi, lõpetades nende neljamängulise võitudeseeria.

San Franciscos peetud kohtumises püsis kodumeeskond Warriors mängus kuni kolmanda veerandaja keskpaigani. Läänekonverentsil viimasel kohal paiknev, kuid viimasel ajal paranenud mängu näidanud Warriors, võitis 2 punktiga avapoolaja ning oli veel viis minutit pärast kolmanda veerandaja algust kahe silmaga peal. Seejärel tegi Dallas aga 28:4 vahespurdi ning võitis mängu lõpuks kindlalt 20 punktiga.

Võitjate parimaks kerkis sloveen Luka Doncic, kes viskas 31 punkti, noppis 12 lauapalli ja andis 15 korvisöötu. Tim Hardaway Jr. lisas 25 silma, lätlane Kristaps Porzingis toetas 18 punkti ja 7 lauapalliga.

Kaotajate resultatiivseim oli D'Angelo Russell 35 silmaga.

Dallas jätkab läänekonverentsis 21 võidu ja 10 kaotsuega viiendal kohal, Golden State paikneb 9 võidu ja 25 kaotusega viimasel ehk 15. positsioonil.

Võimsat hoogu näitavad endiselt ka James Harden ja Houston Rockets, kui koduväljakul  alistati Brooklyn Netsi võistkond 108:98. Üleplatsimeheks kerkis taaskord Harden, kelle saldosse jäi 44 punkti, 10 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu. Kaotajate resulatiivseim oli Spencer Dinwiddie 17 silmaga.

Läänekonverentsis asetseb Houston 22 võidu ja 10 kaotusega Dallase ees neljandal kohal. Brooklyn on 16 võidu 15 kaotusega idakonverentsis seitsmes.