Euroliiga: Panathinaikos ja Moskva CSKA pidasid maha vägeva kossulahingu

Mängu üks peakangelastest Nick Calathese.
Mängu üks peakangelastest Nick Calathese. Foto: Afp7/Zumapress.com

Korvpalli Euroliigas sai täna näha võimast vastasseisu, kui Ateena Panathinaikos teenis üliraske lisaajal saadud võidu Moskva CSKA üle.

Kreeka meeskond oli Venemaa korvpallihiiust parem seisuga 106:102. Matši ebakindlalt alustanud CSKA võitis avaveerandi 22:17. Teisel veerandil pääses poolajaks ette hoopiski Panathinaikos, minnes vaheajale 49:45 eduseisus.

kuus sekundit enne neljanda veerandu lõppi suutis Panathinaikose pallur Nick Calathese visata täpse kaugviske, mis tõi tabloole 89:89 viiginumbrid ja viis kohtumise lisaajale.

Kreeklaste kangelasteks kerkisid kodumaa koondislased Calathes ja Konstantinos Mitoglou. Calathese kontole kanti 22 punkti ja 17 resultatiivset söötu, Mitoglou põmmutas 25 silma ning võttis 16 lauapalli. CSKA säravaimaks meheks oli seekord Mike James, kelle saldosse kogunes 30 silma. Daniel Hackett 24 punkti.

Ateena Panathinaikos teenis hooaja seitsmenda kaotuse kõrvalt kümnenda võidu. Venelaste CSKA-l on kirjas 11 võitu ja kuus kaotust.