Enesekindel Lappi: olen valmis end Wilsonile tõestama

Esapekka Lappi uus Fiesta.

FOTO: M-Sport

Soome rallisõitja Esapekka Lappi läheb tänavusele hooajale vastu taaskord uues meeskonnas. Kahe hooaja vahelisel perioodil liitus soomlane M-Spordiga ja ta on valmis end neile tõestama. 

Hooaja avastardini Monte Carlos jääb vähem kui nädal ja käimas on tihe testimine ja autoga sina sõbraks saamine. Tänavu kihutab Lappi koos kaardilugeja Janne Fermiga Ford Fiesta WRCga ning esmamulje masinast rahuldas soomlast väga.

«Ootan sõitmist juba väga, kuid esimene sõit Monte Carlos saab olema väga keeruline. Fiestaga sõitmine tundus kohe väga loogiline ja lihtne, see annab kõvasti enesekindlust juurde,» ütles Lappi pressiteates. «Loodan, et suudan oma kindlust ka rajal tulemuseks vormistada, kuid see pole kerge ülesanne.»

Esimesed testimised möödusid Lappi jaoks väga hästi ja ta tunneb autos end mugavalt. Sellest lähtuvalt soovib soomlane Monte Carlos hea tulemuse välja sõita. «Testisime masinat märgades oludes ja kõik sujus õlitatult. Monte Carlo ilma pole võimalik prognoosida, sest seal on nii vett, jääd kui ka lund ning vahel kogu kombinatsioon ühel kiiruskatsel,» selgitas Lappi. «Austan seda võistlust väga ja plaan on end meeskonnale kohe tõestama hakata.»

Monte Carlo ralli sõidetakse 23.-26. jaanuaril ning Postimees vahendab sündmusi nii blogi kui ka otsepiltide vahendusel. 

Tagasi üles