Prantsusmaa lõpetas Norra valitsemise, Eesti finišisse ei jõudnud

Prantsusmaa laskesuusakoondis

FOTO: CHRISTOF STACHE/AFP

Eesti meeste laskesuusatamise teatenelik (Rene Zahkna, Kalev Ermits, Kristo Siimer ja Raido Ränkel) Rupholdingu MK-etapil finišisse ei jõudnud, sest kolmandas vahetuses kaotati liidrile juba ringiga. Võit kuulus Prantsusmaale, kes vägeva soolosõiduga konkurendid võimaluseta jättis. 

Avavahetuses näidati kohe väga kiiret tempot ja üsna kiiresti lagunes juhtgrupp kildudeks. Esimeses lasketiirus pidi eestlane kasutama üht varupadrunit ning vaheajapunktist läks ta läbi 17. kohal. Kaotust Koread esindavale Timofei Lapšinile oli 19,1 sekundit.

Teine lasketiir tõi olulisi muudatusi. Liider Prantsusmaa tegutses väga kiiresti ning läks enam kui 10-sekundilise eduga viimasele ringile. Eesti ei pidanud ühtegi varupadrunit kasutama ja nõnda saadi tippudele lähemale. Lasketiirust lahkus Zahkna 16. kohal, vahe Prantsusmaaga oli 42,2 sekundit.

Zahknal läks viimasel ringil väga raskeks ja ta andis teate üle Ermitsale 22. kohal, kaotusega Prantsusmaale 1.37,0. Liidrite edu oli küllaltki soliidne, sest teisena vahetanud Hiina kaotas neile 11,8 sekundit. Teine favoriit Norra kaotas prantslastele 21,8 sekundit ja vahetati kolmandana.

Prantsusmaal läks rajale nende liider Martin Fourcade, kes konkurentidele ei halastanud. Vahe kasvas iga meetriga ning ka lasketiirud läbis kogenud sportlane puhaste paberitega. Edu teiseks tõusnud Norra ees oli juba 1.19,4. Ermits Eestit kõrgemale tõsta ei suutnud. Ta vajas mõlemas lasketiirus kaht varupadrunit ja vahetas endiselt 22. kohal, kaotus Pransusmaale oli juba 4.22,4.

Eestil läks rajale kvarteti noorim liige Siimer, kes püüdis konkurentidele lähemale jõuda. Korra tõstis 20-aastlane eestlane Eesti 20. kohale, kuid ka tal tuli kasutada neli varupadrunit ning nõnda langes taas 22. positsioonile. Eesootsas püsis seis muutuseta, sest Prantusmaa hoidis oma edu Norra ees ja isegi kasvatas seda mõne sekundi võrra. Kolmandaks oli tõusnud Austria koondis, keda jälitasid Saksamaa, Valgevene, Sloveenia ja Venemaa.

Ränkel kahjuks täna rajale ei saanud, sest prantslaste ankrumees Quentin Fillon Maillet püüdis Siimeri rajal kinni, saades nõnda Eesti ringiga kätte.

Võitjas kahtlust ei tekkinud, Fillon Maillet vajas küll lasketiirudes nelja varupadrunit, kuid vahe oli niivõrd turvaline, et finišisirgel võis mees lipuga juubeldada. Teisena lõpetanud Norra kaotas finišis võitjatele 1.12,2 sekundit. Esmakordselt kerkis sel hooajal poodiumile 13. stardinumbriga alustanud Austria. Esikuuikusse mahtusid veel Venemaa, Saksamaa ja Valgevene.

FOTO: IBU datacenter

Tänase võiduga lõpetas Prantsusmaa norralaste valitsemisaja, sest viimased kuus teatesõitu lõppesid just Norra võiduga. Prantsusmaa enda eelmine võit pärineb 2017. aasta 5. märtsist Pyeongchangis.

Tagasi üles