Suusaekspert kardab Saksamaa tõttu põrgu vallandumist

Saksamaa murdmaasuusataja Katharina Hennig. FOTO: MATHIAS BERGELD via www.imago-images.de/imago images/Bildbyran

Murdmaasuusatamise MK-karussell võistleb praegu Rootsis ja Norras sõidetaval Ski Tour'il, kust puudub terve Saksamaa koondis. Norra televisioonis töötav suusaekspert Ernst Lersveen leiab, et kui Saksamaa ei suuda häid sportlasi piltlikult öeldes toota, ei pruugi neil teleõiguste vastu enam huvi olla. Ja see vallandaks põrgu.

Saksamaa on ajalooliselt olnud murdmaasuusatamises väga tugev jõud ning nimed nagu Tobias Angerer, Axel Teichmann ja Claudia Nystad (neiupõlvenimega Künzel) peaksid tulukese põlema panema iga suusasõbra peas. Viimastel aastatel on sakslaste seis olnud aga kehv. Lootusekiiri on vähe, ehkki Katharina Hennig oli tänavu ühel Tour de Ski etapil kolmas. 

Sportlikust edutusest hoolimata on Saksamaa jätkuvalt murdmaasuusatamise üks suuremaid turge, kui jutt käib tele- ja turundusrahadest. Rahvusvahelise suusaliidu turundusjuht Jörg Capol nõustus, et sakslaste loobumine Rootsi ja Norra tuurist on halb signaal.

Lersveeni hinnangul on olukord palju tõsisem. «See on päris imelik, et selline suurriik nagu Saksamaa ei taha osaleda võistlusel, mida paljud peavad suusapeoks. Ilmselgelt ei näe nad käesolevat tuuri sellisena, mis pakub mõtlemisainet,» ütles ta.

Ekspert lõpetas: «Sellise olukorra jätkudes ning kui Saksamaa ei tooda häid suusatajaid, pole neile murdmaasuusatamise teleõigused varsti võib-olla olulised ja siis vallanduks põrgu.»

Tagasi üles
Back