Lappi: Tänakule allajäämine innustas Ogier´d karjääri jätkama

Sebastien Ogier (vasakul) ja Ott Tänak.

FOTO: Valery Hache/AFP/Scanpix

Soome rallipiloot Esapekka Lappi tunnistas, et Sebastien Ogier jätkas tõenäoliselt karjääri tänu Ott Tänakule. 

M-Sporti piloot, mullu koos Ogier´ga Citroenis sõitnud Lappi arvas, et tema endine tiimikaaslane riputab sõidukindad varna, ent nii ei läinud. Kuus korda järjest tiitli võitnud, kuid siis Tänakule alla jäänud prantslane liitus hoopis Toyotaga.

«Olin üllatunud, et Seb ka sel hooajal rajale tuli. Olin üsna veendunud, et ta lõpetab,» ütles Lappi Autosportile. «Paistab, et Tänakule MM-tiitlit kaotamine innustas teda karjääri jätkama.»

Ogier on kinnitanud, et tänavune aasta jääb talle kindlasti viimaseks. «Ma ei kujuta ette, mida ta võiks pärast MM-sarjast lahkumist peale Extreme E võistluse teha. Kindlasti kihutab ta millegagi edasi,» märkis Lappi.

Tänavu koos Teemu Sunineniga M-Sporti kuuluv soomlane on aastate jooksul üht võistkonda esindanud nii Tänaku kui ka Ogier´ga. Just viimast hindab ta väga kõrgelt.

«Olen viimase kolme hooaja jooksul kokku puutunud paljude tippsõitjatega, Seb on nagu kirss tordil,» ütleb 29-aastane piloot. «Tema suurim erinevus võrreldes teistega on detailitäpsus. Sebi auto seadistamine polegi midagi erilist, kuid kõik muu, ka väljaspool rallit, on tipptasemel.»

Tagasi üles