Jari-Matti Latvalal jagub koroonakriisist hoolimata tööd küllaga

Jari-Matti Latvala oma muuseumis.

FOTO: latvalamotorsport.com

Autoralli MM-sarja kogenuimal piloodil Jari-Matti Latvalal on praegu koroonakriisist hoolimata tegevust küllaga. Kuna soomlane tänavu WRC-tiimide poolt valituks ei osutunud, otsustas ta suurema õhinaga hakata tegelema oma rallimuuseumi ja sealsete eksponaatidega, mille kallal praegugi meelsasti nokitseb.

Nõnda veedabki Latvala suurema osa oma päevast kaht Toyota Corollat (165 ja 185) ja üht Mitsubishi Lancerit (Evo3) putitades.  

«Mul on praegu kolm autot pooleli, mille kallal saan rahus töötada, kuna ühtegi rallit ju tulemas pole. Suveks peaksid kõik autod taas muuseumisse jõudma. Kuigi me ei tohi avalikkusele praegu uksi avada, siis on tähtis masinad enne sinna viia,» sõnas soomlane portaalile Rallit.fi. 

Kuulsamatest masinatest saab Latvala eramuusemis pilgu peale heita näiteks 1984. aasta Audi Quattrole, Juha Kankkuneni 1995. aasta Toyota Celica GT 4-le ja Didier Auriolile ehitatud 1999. aasta Toyota Corolla WRC-le. 

Jari-Matti Latvala muuseum.

FOTO: latvalamotorsport.com

Lisaks autode valmis saamisele ning muuseumi ukse avamisele on Latvalal aga veel midagi, mida oodata. Sügisel näeb ilmavalgust ka tema verivärske autobiograafia. 

«Raamatuga tegeletakse koroonast hoolimata jätkuvalt iga päev, lisaks kulub mul palju auru oma firma peale,» lausus Latvala, kellel on ka juba järgmine projekt silme eest. 

«Kui nendega ühele poole saan on plaan hakata ralliautosid ehitama. Usun, et ühel hetkel hakatakse taas võidu kihutama ja siis vajavad inimesed ikka masinaid,» jätkas ta. «Praegu pole tark tootmist kinni panna, sest kui nõudlus ühel hetkel taastub, ei pruugi autosid või varuosasid enam olla.»

Päris puutumata koroonaepideemia Latvalat siiski ei jätnud, sest soomlane plaanis kaasa lüüa näiteks Sardiinia rallil, mis on praeguseks viirushaiguse tõttu teadmata ajani edasi lükatud.

Lisaks kavatses 209 MM-rallil startinud soomlane tänavu stardis olla kodusel Soome võidukihutamisel ning hellitas vaikselt lootusi ka Walesi MM-etapi osas, kuid too viimane plaan on praegust majanduseisu arvestades ilmselt kalevi alla pandud.

Tagasi üles