Hea märk? NBA drafti andis end tänavu üles vähem mängijaid kui eelnevatel aastatel

Henri Drell (sinines). FOTO: Eero Vabamägi

Korvpalliliiga NBA tänavuse drafti toimumise aeg pole veel selge, ent nüüdseks on lukus mängijad, kelle vahel saavad võistkonnad valida. 

Automaatselt osalevad kõik, kes lõpetasid USA ülikoolis neljanda ehk viimase aasta. Nende hulka kuulub ka South Carolinas pallinud Maik-Kalev Kotsar. Ülejäänud soovijatel tuli oma nimi drafti listi kirja panna, seda tegid ka Henri Drell ja Sander Raieste. 

NBA eksperdi Jonathan Givony andmetel andis end väljastpoolt USA-d üles 42 mängijat, nende hulgas ka Drell ja Raieste. Kohalikest ülikoolidest ja muudest haridusasutustest registreeris end drafti 163 pallurit, mis teeb koguarvuks 205. 

«Eelneval kahel aastal on end drafti registreerinud vastavalt 233 ja 236 mängijat,» teatas Givony Twitteris. Varasemalt on mitmed eksperdid teatanud, et tänavuse noormängijate valiku tase on viimaste hooaegade üks nõrgemaid. 

Eelnevad faktid võivad kasuks tulla Drellile, kellel on eestlastest kõige rohkem lootust valituks saada. 20-aastane tagamängija ütles Postimehele, et tema vastu tuntakse huvi, kuid midagi kindlat pole. Kuulus agent Tomaso Comellini kinnitas seda ning lisas, et kui meie mehel tekib võimalus end veel näidata, on tema aktsiad üsna tugevad. 

Kotsar tegi küll viimasel ülikooliaastal parima hooaja, ent ootamatu õlavigastus lõi plaanid veidi sassi. Korvialune mürakas küll unistab NBA-st, kuid tänavu teda tõenäoliselt draftis üles ei korjata. «Kuna õlg alles taastub ja kõik on koroona tõttu küsimärgi all, siis vaatan rohkem Euroopa poole,» ütles tugeva agentuuriga You First Basket liitunud pallur.

Kõige vähem huvi ookeani taguse liiga kohta on üles näidanud Raieste. Ta riputas oma nime drafti agendi soovitusel. Reaalne eesmärk ja soov on end lõpuks tõestada Hispaania ja Euroliiga tippklubis Vitoria Baskonia. «Loodan, et minu hetk tuleb – olen suhteliselt kannatlikult kogu oma lepingu aja ära oodanud. Mis neil ikka kaotada, ehk viimasel aastal lasevad mul proovida,» selgitas ääremängija. 

Tõsi, koroonapandeemia on ka USA-s olukorra peapeale pööranud. Tõenäoliselt ei toimu tänavune draft enne augustit. Lisaks pole selge, kas ja millisel kujul toimuvad erinevad laagrid, kus mängijad end tõestada saaks. 

Tasub ära märkida, et mängijatel, kes end ise kirja panid, on võimalus enne drafti oma nimi listist maha võtta. Seda teed läheb üsna kindlalt Raieste. 

Tagasi üles
Back