Rosberg meenutas, kuidas Schumacher talle käkki keeras

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Copy
Michael Schumacher (vasakul) ja Nico Rosberg.
Michael Schumacher (vasakul) ja Nico Rosberg. Foto: LaPresse/Photo4/LaPresse

Vormel 1 2016. aasta maailmameistri Nico Rosbergi sõnul on tema endine meeskonnakaaslane Michael Schumacher psühholoogiline sõdalane.

Mercedes taasliitus vormel 1 sarjaga 2010. aastal. Eelnevalt Williamsis kihutanud Rosbergist pidanuks saama meeskonna esisõitja, kuid ühel päeval helistas talle tiimipealik Ross Brawn ning teatas Schumacheri liitumisest.

«See ei olnud üldse tore hetk. Ma juba mõtlesin, et saan olla Mercedese esisõitja,» meenutas Rosberg F1le antud intervjuus. Esialgu keegi isegi ei rääkinud Schumacheri võimalikust liitumisest ning teisele Mercedese autole konkureerisid hoopis Jenson Button ja Nick Heidfeld. Seetõttu oli uudis Rosbergile suureks üllatuseks.

«Mu peast käisid läbi kõige hullemad mõtted. Arvasin, et kogu tiim on nüüd tema selja taga ja mul pole mingisugust võimalust. Eeldasin, et Michael manipuleerib endale kõik asjad välja. Kahtlesin endas, ta on ju kõigi aegade parim,» polnud Rosberg seitsmekordse maailmameistri liitumisest just vaimustunud.

Kuigi sakslased olid meeskonnakaaslased, olid nad üksteisele ka peamiseks konkurendiks. Rosbergi sõnul proovis Schumacher kogu aeg teda vaimselt mõjutada. Näiteks kandis heas füüsilises vormis sakslane kitsaid T-särke. «Mõnikord käis ta inseneride ruumis üldse ilma särgita ringi. Lihtsalt selleks, et näidata oma kõhulihaseid,» rääkis Rosberg.

Kuid asi läks ka kaugemale. «Viis minutit enne Monaco GP kvalifikatsiooni starti oli mul vaja vetsu minna. Kogu garaaži peale oli ainult üks tualettruum, kuid Michael oli seal ees. Koputasin paaniliselt uksele ja ta teadis, et see mina olen. Üks minut enne starti tuli ta vetsust välja ja tegi näo, nagu ei teadnuks, et ma ukse taga olin. Olin sel hetkel täielikus paanikas,» lausus Rosberg ning lisas, et sarnaseid näiteid, kus Schumacher teda mõjutada üritas, on kümneid.

Schumacher ja Rosberg sõitsid ühes meeskonnas kolm aastat (2010–2012). Kõigil hooaegadel suutis Rosberg seitsmekordset maailmameistrit edestada.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles