Lahkamisaruanne: Kobe Bryant suri ilmselt vahetult pärast kokkupõrget

Kobe Bryant.

FOTO: David Zalubowski/AP

USAs tehti avalikuks neli kuud tagasi traagilises kopteriõnnetuses surnud inimeste, kelle hulgas oli ka korvpallitäht Kobe Bryant, lahkamisaruanded. Nendest selgub, et kõik ohvrid surid löögitrauma tagajärjel ja ametlikuks surmaviisiks on kõigi puhul märgitud õnnetusjuhtum. 

Bryanti puhul on välja toodud, et korvpallitäht suri trauma tagajärjel tekkinud ajukahjustuse ja ulatuslike (kuni 30%) põletushaavade tagajärjel. Saadud info põhjal on järeldatud ka, et suure tõenäosusega surid kõik ohvrid koheselt pärast kokkupõrget. 

Lisaks tuuakse raportis välja, et kopteri piloodi, 50-aastase Ara Zobayani verest ei leitud narkootikume ega alkoholi.

Bryantile saatuslikuks saanud kopteriõnnetus toimus 26. jaanuari varahommikul. Kopter kukkus alla Los Angelese kesklinnast umbes 50 km kaugusel Calabasases. Lõuna-Californias oli tihe udu ning lennuinfo põhjal oli kopteri kiirus allakukkumise ajal ligemale 300 km/h.

Väidetavalt olla Bryanti kopteripiloot Zobayan sõitnud läbi pilvede, kui õhusõiduk järsult vasakule kaldus ja maapinna poole liikuma hakkas. «See oli järsk laskumine suurel kiirusel. Languse algusest kokkupõrkeni kulus umbes minut,» on NTSBi esindaja Jennifer Homedy öelnud. 

Miks kopter järsku suunda muutis ja maapinna poole kukkuma hakkas, uurijad veebruari lõpus öelda ei osanud, sest USA lennuohutuse eest vastutava ameti NTSB poolt läbi viidud esialgne uurimine ei tuvastanud helikopteril ühtegi riket. Küll puudus Bryanti kopteril maapinna lähedusest märku andev seadeldis, ent Sikorsky S-76B tüüpi lennuvahendil puhul pole selleks ka kohustust. Lõplik õnnetuseraport peaks valmima aasta-pooleteise jooksul. 

Õnnetuses said Bryanti kõrval surma tema 13-aastane tütar Gianna, Orange Coasti ülikooli korvpallimeeskonna peatreener John Altobelli, tema naine Keri ning nende tütar Alyssa. Pardal viibisid ka Gianna korvpallitreener Christina Mauser, Sarah Chester ja tema tütar Payton ning kogenud piloot Ara Zobayan.

Tagasi üles