Mis koroonapaus? Soome kergejõustiklane parandas hooaja esimesel võistlusel rahvusrekordit

Vasarad.

FOTO: Christian Petersen/AFP

Soome vasaraheitja Krista Tervo näitas, et teda pole Covid-19st tingitud ahtad treeningvõimalused sugugi seganud. Vastupidi, soomlanna heitis hooaja avavõistlusel kohe rahvusrekordi.

Someros peetud põhjanaabrite tänavuse aasta esimesel vasaraheitevõistlusel purunes Soome rekord viiendal katsel, kui Tervo heitis 71.93. Varasemat Soome rekordit parandas ta koguni 1.75 meetriga ning tõusis maailma hooaja edetabelis kuuendale kohale. 

«Ma ei osanud endalt sellist heidet oodata. Mul kulus alguses isegi hetk aega, et mõista selle soorituse tõelisust. Nüüd olen ma muidugi uskumatult õnnelik ja tunnen suurt kergendust,» rääkis Tervo YLEle.

Viienda vooru katse ei jäänud soomlannale ainsaks üle 70-meetriseks heiteks. Viimasel katsel sai ta kirja tulemuse 70.84.

Soomlanna sõnul peitub hea vormi saladus seljahädade alistamises, mis võimaldanud tal suurenenud raskustega jõusaalis treenida. «See tulemus näitab, et trennid on olnud edukad ja olin teinud võistluseks piisavalt hea ettevalmistuse. Viimastel nädalatel olengi koormusi ja mahte langetanud, et tagada võistluseks vajalik plahvatuslikkus. 

Tagasi üles